אלקין: אם כחול לבן תסכל את הסיפוח - אין סיבה לקיום הממשלה

אלקין: סיכול הסיפוח יטרפד סיבת הקיום לממשלה

השר למשאבי מים והשכלה גבוהה שלח מסר לשותפיו הקואליציוניים ואמר כי הסיבה שבגינה הליכוד הלך לממשלת אחדות היא החלת ריבונות ישראלית ביהודה ושומרון. שר התקשורת הנדל צינן את דברי אלקין: לאף אחד אין אינטרס ללכת לבחירות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אלקין והנדל
צילום: צילום: יונתן זינדל והדס יערי, פלאש90

השר למשאבי מים ולהשכלה גבוהה זאב אלקין שלח הבוקר (שני) מסר לשותפיו הקואליציוניים ואמר ש"אם כחול לבן ירצו לסכל את החלת הריבונות, זה למעשה משמיט את אחת הסיבות העיקריות לנכונות שלנו ללכת לממשלת אחדות". את הדברים אמר בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" עם אריה גולן בכאן רשת ב. 

"הלכנו לאינסוף פשרות מול כחול לבן, בהתחשב בהבדלים בין גדלי הסיעות", אמר אלקין, "לממשלת האחדות היו שלוש סיבות: משבר הקורונה, המשבר הכלכלי והחלת הריבונות. לא רצינו בחירות נוספות כדי לא לפוצץ את ההזדמנות ההיסטורית הזאת". אלקין הוסיף שהוא מקווה שמפלגת כחול לבן לא יסכלו את מהלך החלת הריבונות.

חברו של אלקין לשולחן הממשלה, שר התקשורת יועז הנדל, סירב לראות במסר של אלקין איום על הממשלה, ואמר כי "לכולם יש אינטרס להמשיך את הממשלה הזאת. אף פוליטיקאי שיש תבונה בראשו לא חושב שללכת לבחירות זה הדבר הנכון לאזרחי מדינת ישראל". הדברים נאמרו בתוכנית "קלמן ליברמן, בכאן רשת ב.

הנדל טען שנושא הסיפוח אינו סוגיה של "שחור לבן" – "זה לא שכחול לבן נגד סיפוח ונתניהו בעד, או להיפך". שר התקשורת ביקש להפריד בין אזורים ביהודה ושומרון שיש כלפי החלת הריבונות הישראלית עליהם קונצנזוס, כמו בקעת הירדן, לבין אזורים שסיפוחם יוביל להכנסת מאות אלפי פלסטינים למדינת ישראל.

על דבר אחד הסכימו שני השרים – יש לנצל את חלון ההזדמנויות שנוצר בתקופתו של טראמפ כנשיא ארצות הברית. "לא נוכל להסתדר בלי הסכמה אמריקנית וגיבוייה במועצת הביטחון", אמר אלקין. הנדל הוסיף כי רעיון החלת הריבונות נוצר "בוושינגטון ולא בירושלים".

הפופולריים