"אישה שמגלה חלק עליון - תחזור בגלגול של פרה": זהו הח"כ המיועד מש"ס

"אישה שמגלה חלק עליון - תחזור בגלגול של פרה"

הרב ברוך גזהיי תועד בעבר מתבטא באמירות שנויות במחלוקת כלפי לנשים. בעקבות פרסום ההתבטאויות, הוא הודיע על התפטרותו מהמפלגה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרב ברוך גזהיי
צילום: צילום מסך

עדכון: בעקבות פרסום ההתבטאויות, הרב גזהיי הודיע על התפטרותו מש"ס

אישור החוק הנורווגי הלילה צפוי להביא איתו אל שורות חברי הכנסת לא מעט פרצופים חדשים. אחד מהם הוא חבר הכנסת המיועד מטעם מפלגת ש"ס - הרב ברוך גזהיי. גזהיי בן 38, נולד באתיופיה ומשמש כראש קהילת "עוד יוסף חי". בירור קצר מעלה כי בעברו התבטאויות שנויות במחלוקת ביחס לנשים.

מתוך השיעור של הח"כ לעתיד ברוך גזהיי

בשיעור שהעביר הרב גזהיי בשנת 2016, הוא צולם מסביר את החשיבות שבהקפדת נשים על לבוש צנוע. "כתוב בספרים של המקובלים: אישה שהייתה רגילה לגלות את החלק העליון שלה - מחזירים אותה בגלגול של פרה", אמר גזהיי. עוד הוסיף הרב כי "זו אחת הסיבות שנשים סובלות מסרטן השד - כי העיניים של כולם שם". לדבריו, זו גם אחת הסיבות שנשים מפילות. "נכנסה להיריון ומעלה תמונה של הבטן שלה לפייסבוק - תגידי את נורמלית?" תהה.

בתגובה על הדברים מסר יושב ראש מפלגת ש"ס השר אריה דרעי: ״שוחחתי עם הרב ברוך גזהיי, לגבי הדברים שאמר בסרטון. הרב אמר לי כי מדובר בכמה משפטים שהוצאו מהקשרם מתוך שיעור של שעתיים בפני תלמידיו לפני כארבע שנים. הבהרתי לו שדברים אלה אינם מקובלים ואינם מייצגים את תנועת ש"ס והרב גזהיי הבין זאת".

הפופולריים