המתיחות בקואליציה | גנץ לחברי כחול לבן בשיחה סגורה: "טבעי שיש חילוקי דעות"

גנץ על המתח בקואליציה: "טבעי שיש חילוקי דעות"

לנוכח החריקות בקואליציה ודבריו של ראש הממשלה כי "כך אי אפשר להמשיך" אמר יו"ר כחול לבן בישיבה: "חייבים לקחת דברים בפרופורציות" • אמסלם נגד ניסנקורן: "מטיל וטו על אישור חוקים בוועדת שרים לחקיקה, אתאבד על חוקים שחשובים לי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, בני גנץ, ישיבת הממשלה, 07.06.20
צילום: צילום: רויטרס

המתיחות בקואליציה: יו"ר כחול לבן, בני גנץ, כינס אמש, סמוך לחצות, את חברי מפלגתו וניסה גנץ להרגיע את הרוחות בעקבות המשברים התכופים בקואליציה. בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב דווח היום (שלישי) כי בישיבה אמר גנץ כי "כל צעד שניקח יהיה אחראי ובשיקול דעת".

"אני לא מתרגש מהדיווחים שיש משברים בקואליציה, זה טבעי שיש חילוקי דעות בממשלת אחדות, ואנחנו חייבים לקחת את הכל בפרופורציה״, אמר ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון. לגבי סוגיית הסיפוח גנץ אמר לחברי מפלגתו: ״כל החלטה שתתקבל תהיה באחריות ובתיאום עם האמריקנים". 

על רקע העימותים המחריפים בין הליכוד לכחול לבן ראש הממשלה בנימין נתניהו נעדר מההצבעה על החוק הנורווגי. מוקדם יותר פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי נתניהו זעם על התנהלות כחול לבן בממשלה החדשה, ואמר בשיחה סגורה בכנסת כי ״ככה זה לא יכול להימשך״. ראש הממשלה הוסיף שבכוונתו להיפגש עם בני גנץ ולנסות לעשות סדר בממשלה החדשה.

בכחול לבן אומרים הבוקר כי הם אינם שבעי רצון על היעדרותו של ראש הממשלה בנימין נתניהו מההצבעה אמש על החוק הנורווגי, אבל מצד שני לא רואים בכך החרפה ביחסים בין שתי המפלגות. במפלגה בוחנים כעת את האפשרות לפתוח את ההסכם גם מצידם, ובודקים נושאים שהם ידרשו לפתוח מחדש בהסכם. לגבי עניין אחד - הארכת הקדנציה של הכנסת ה-23 עד סתיו 2024 יש ככל הנראה הסכמה בין הצדדים.

אמסלם נגד ניסנקורן: "אתאבד על חוקים שחשובים לי"

השר דודי אמסלם מהליכוד תקף אתמול את שר המשפטים אבי ניסנקורן בחלקו הסגור של ישיבת הסיעה. חברי כנסת בליכוד חזרו בישיבה וטענו בזה אחר זה כי שר המשפטים בולם הצעות חוק שלהם בוועדת שרים לחקיקה. השר אמסלם הוסיף שלא רק שניסנקורן מטיל וטו על אישור חוקים בוועדת שרים לחקיקה, אלא שהוא כלל אינו מאפשר את עצם הדיון באותם חוקים בוועדה. "אני לא מוכן להמשיך כך.", אמר אמסלם והוסיף: "אתאבד על חוקים שחשובים לי. אני לא אשתוק יותר".

ראש הממשלה נתניהו השיב לו: "אני מציע שתחזירו להם. כמו שהוא יכול להטיל וטו על חוקים שלנו, תטיל אתה וטו על חוקים שלהם. גם אתה יכול להטיל וטו".

השר אמסלם הוסיף: "אין לי על מה להטיל וטו. אין להם חוקים. אין להם ח"כים שיגישו הצעות חוק. אין לי איך להטיל וטו. אני מודיע שזה לא יוכל ימשיך ככה יותר. אנחנו צריכים להחזיר להם. זה בדרך לפיצוץ".

הפופולריים