נתניהו בפגישה עם קציני מילואים: "אם לא נחיל ריבונות עכשיו – עלול להיות מחיר כבד"

נתניהו לקציני מילואים: ריבונות - או מחיר כבד

רה"מ שסופג ביקורת מימין וממועצת יש"ע אמר לחברי תנועת "הביטחוניסטים" כי "מה שחשוב זה שהשליטה הביטחונית נשארת אצלנו" • בישיבת סיעת הליכוד אמר כי אינו יודע מה עמדת גנץ ואשכנזי לגבי הסיפוח • היום נפגשו השלושה עם שגריר ארה"ב בישראל פרידמן בפעם השנייה תוך יומיים, כחלק מהמאמצים האמריקנים להשיג הסכמה בסוגיית הסיפוח
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו מציג את תוכנית החלת הריבונות בבקעה, ספטמבר 2019
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הקרב על הסיפוח: רה"מ נתניהו אמר לשורת קצינים בכירים במילואים, חברי תנועת "הביטחוניסטים", בפגישתם היום (שני) כי כעת יש הזדמנות היסטורית להחיל ריבונות, ואם לא נחיל ריבונות עכשיו - עלולים להיות מחירים כבדים. כך פורסם בחדשות הערב בכאן 11.

נתניהו, שסופג ביקורת על המהלך מימין וממועצת יש"ע, שטוענת כי בכך מקים נתניהו מדינה פלסטינית, אמר לנוכחים כי "מה שחשוב זה שהשליטה הביטחונית נשארת אצלנו". בלשכת רה"מ טוענים כי הציטוטים אינם מדויקים.  

"לא יודע מה עמדת גנץ ואשכנזי"

ראש הממשלה אמר היום בישיבת סיעת הליכוד כי אינו מתכוון להביא לאישור הכנסת את תוכנית טראמפ. בחלקו הסגור של ישיבת סיעת הליכוד הוסיף נתניהו בעניין כי אינו יודע מה עמדתם של ראשי כחול לבן, בני גנץ וגבי אשכנזי, לגבי תוכנית הסיפוח.

שגריר ארצות הברית בישראל, דייויד פרידמן, נועד היום בפעם השנייה בתוך 48 שעות עם נתניהו, גנץ ואשכנזי, בניסיון להשיג הסכמה על היקף הסיפוח. אתמול נועדו הארבעה במשך כארבע שעות. בפגישה אתמול השתתף גם יו"ר הכנסת, יריב לוין. 

נתניהו ניצב בעימות מול גנץ ואשכנזי בשאלה מה יהיה היקף הסיפוח בשטחים. בעוד שראש הממשלה מעוניין להביא לסיפוח נרחב, גנץ ואשכנזי מתנגדים לכך, אך ייתכן שיסכימו לסיפוח בגושי ההתיישבות. לכן, המתווה שנשקל - סיפוח בגושי ההתיישבות בגוש עציון ובמעלה אדומים, שעליו דווח בשבוע שעבר בכאן חדשות, זוכה לתמיכה מצד חלק מהמעורבים. פגישות נוספות צפויות להתקיים בשבועות הקרובים ואף כבר מחר.

גנץ אמר היום בכנס AJC על תוכנית טראמפ: "מדובר בתוכנית חשובה שמציגה גישה מציאותית של הדרך שבה ניתן לבנות עתיד יציב באזור, ואני מתכוון לקדם אותה ככל יכולתי, בדרך האחראית ביותר. עלינו לעבוד על בסיס התוכנית ולעשות זאת בתיאום עם שותפים אזוריים וכמובן עם שותפים מקומיים, עם קונצנזוס בחברה הישראלית ועם תיאום וקבלה מלאה של הגיבוי מארה"ב". 

אמש פורסם בכאן 11 כי ראש המוסד יוסי כהן ישוחח עם בכירים במדינות ערביות ובהן: מצרים וירדן בניסיון להבין כיצד הן רואות את צעד הסיפוח, לצד ניסיון לרכך את תגובתן הצפויה. ייתכן שבהמשך ייפגש ראש המוסד גם עם מנהיגי אותן מדינות.

הפופולריים