גנץ לבכירי משרד המשפטים: "ההתלהמות נגד שופטים מסוכנת"

גנץ במשרד המשפטים: ההתלהמות נגד שופטים מסוכנת

ברקע האיום שנשלח לשופטת ברון, אמר רה"מ החליפי במהלך סיור שקיים במשרד: "נשמור על מערכת עצמאית. אני אומר כן לביקורת עניינית ולא לביקורת הרסנית"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בניין משרד המשפטים
צילום: צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ ערך היום (ראשון) סיור מקצועי ראשון מחוץ למערכת הביטחון במשרד המשפטים ביחד עם שר המשפטים אבי ניסנקורן. במהלך הסיור אמר גנץ כי "האווירה העכורה וההתלהמות כלפי השופטים ושומרי הסף מסוכנת לחברה - אפעל בכל כוחי כדי לגדוע אותה, נעמוד מולה כחומה בצורה".

גנץ גם התייחס בדבריו למכתב האיומים על שופטת העליון, ענת ברון ואמר: "היום נחשפנו למכתב איום שהופנה לשופטת בבית המשפט העליון, אני יודע שחלק מהנוכחים כאן בחדר הסתובבו או מסתובבים עדיין עם אבטחה. אבי, כל חבריי ואני נעמוד כחומה בצורה בכדי שאתם, השופטים וכל עובדי הציבור בישראל תוכלו למלא את תפקידכם ללא מורא וללא משוא פנים".

גנץ וניסנקורן סיירו נפגשו עם בכירי המשרד ובהם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ווממלא מקום מנכ"ל המשרד סיגל יעקבי. יו"ר כחול לבן גם התייחס לביקורת שנשמעת מצד פוליטיקאים כלפי מערכת האכיפה והמשפט, ואמר: "בחרתי להגיע לכאן היום משום שהמשרד הזה הוא המשענת של הדמוקרטיה הישראלית כולה. באתי להביע בפניכם את הערכתי ותמיכתי הבלתי מסויגת במערכת אכיפת החוק כולה. גם במשרד המשפטים ובכל מערכת אכיפת החוק יש מה לשפר, מבחינתי אני אומר כן לביקורת עניינית ולא לביקורת הרסנית".

הפופולריים