קרובים לסיכום: פגרת הקיץ של הכנסת תקוצר בכחודשיים

פגרת הקיץ של הכנסת צפויה להתקצר בכחודשיים

לראשונה מזה שנים, פגרת הקיץ בת שלושת החודשים של הכנסת צפויה להתקצר בשל חוסר תפקודה במשך שנה וחצי של בחירות, וברקע הניסיון להעביר את חוק התקציב וחוקי הקורונה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מליאת הכנסת, 17.02.20
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ברקע משבר קורונה, הסיעות בכנסת צפויות לסכם על קיצור פגרת הקיץ משלושה חודשים - לשבועיים עד שלושה בלבד, לראשונה מזה שנים. זאת כדי לאפשר את המשך פעילות הכנסת גם בחודשי הקיץ. בימים האחרונים מתקיים בנושא משא ומתן בין יושב ראש ועדת הכנסת, חבר הכנסת איתן גינזבורג, לבין ועד עובדי הכנסת.

הסיבה לכך כפולה. מצד אחד נמצאת התחושה הציבורית, כשלמעשה עד חודש מארס הכנסת לא פעלה במשך שנה וחצי בשל הבחירות, ולא ראוי שלאחר תחילת עבודתה, היא תצא לפגרה בת כמה חודשים. הסיבה השנייה היא חוק התקציב שאמור לעלות על שולחן הכנסת בחודשי הקיץ, וכן כמה מחוקי הקורונה. ייתכן גם שנושא החלת הריבונות יגיע לכנסת בתקופה זו, מה שמצריך מליאה פועלת וועדות מתפקדות.

חבר הכנסת משה יעלון מיש עתיד-תל"ם אמר הבוקר בריאיון לכאן רשת ב כי ב-1 ביולי לא יקרה שום דבר". אבל לדבריו, "כתוצאה מהברבורים האלה של בנימין נתניהו על סיפוח, שנעשים לצרכים פוליטיים, אנחנו נחווה אלימות". לדבריו, יש ניגוד עניינים בין המדינה לראש הממשלה שמנסה לעשות הכול כדי להסית את תשומת הלב הציבורית מענייניו המשפטיים.

בעניין ניהול משבר הקורונה האשים יעלון את ראש הממשלה: "כתוצאה מאי העברת האחריות של ניהל המשבר למשרד הביטחון - מטעמים פוליטיים ומחשדנות כלפי שר הביטחון בנט - מתו אנשים בבתי אבות, הוכנסו חולים מארצות הברית ונוצר משבר כלכלי גדול".

האזינו לריאיון עם משה יעלון

אמש דווח כי שלושה מאבטחים במעון ראש הממשלה אובחנו כחולי קורונה. מכיוון שמדובר במאבטחים שממוקמים בעמדות השמירה מחוץ למעון ובמחסומים, ולא נכנסים למעון עצמו, נתניהו לא נדרש להגבלות. גם בבית הנשיא ראובן ריבלין אותר עובד שנדבק בנגיף, אולם מאוחר יותר הודיע בית הנשיא כי על פי משרד הבריאות - ריבלין לא יידרש להיכנס לבידוד. 

הפופולריים