נפתלי בנט: "הממשלה מובילה למיליון וחצי מובטלים כרונים"

בנט: "הממשלה מובילה למיליון וחצי מובטלים"

יו"ר ימינה שפרסם אתמול תוכנית להתמודדות עם קורונה, תקף את הממשלה בריאיון לכאן רשת ב ואמר: "אילו גנץ, נתניהו, אדלשטיין וכל החבורה הזאת היו יודעים איך זה להוציא חשבונית, כל העניין הזה היה נראה אחרת"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר הביטחון נפתלי בנט
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר ימינה נפתלי בנט תקף הבוקר (חמישי) את ניהול המשבר הכלכלי בידי הממשלה בריאיון לירון דקל וחיים לווינסון בכאן רשת ב, ואמר כי "אילו גנץ, נתניהו, אדלשטיין וכל החבורה הזאת היו יודעים איך זה להוציא חשבונית, כל העניין הזה היה נראה אחרת".

בנט, שכבר בתור שר הביטחון מיצב את עצמו כבעל עמדות מנוגדות לבכירי משרד הבריאות, פרסם אתמול תוכנית להתמודדות עם הגל השני של קורונה, והזהיר ש"הקורונה הכלכלית יותר מסוכנת מהקורונה הרפואית". בנט חזר בריאיון על עקרונות התוכנית שלו וקרא לביצוע 100 אלף בדיקות קורונה ביום ולגיוס סטודנטים למערך החקירות האפידמיולוגיות.

"בתור שר בריאות הייתי עושה הכול כדי לא לסגור שוב פעם את הכלכלה. הייתי מקים מערך בדיקות להיערכות לגל השני בחורף", אמר בנט. "יש היום 23 חולים מונשמים, אבל אחד מכל חמישה מאזינים הולך להיות מובטל עוד חצי שנה".

בנט נמנע מלמתוח ביקורת על שר הבריאות לשעבר יעקב ליצמן, אך הסכים כי קיימת בעיה של דוגמה אישית בקרב אישי ציבור. "ההתנהלות של נשיא המדינה, ראש הממשלה ושר החינוך שהיו אמורים לתת דוגמא אישית אינה טובה, אבל הציבור מתנהל היטב", אמר.

שר הביטחון לשעבר סירב להאריך בהתייחסותו לתוכנית טראמפ וכוונות הממשלה לספח שטחים ביהודה ושומרון. "כמה מדברים על זה? תביאו את זה מחר לכנסת ותאשרו את הסיפוח. צריך להחזיר מיליון מובטלים לשוק העבודה", אמר. "הממשלה עושה וידוא הריגה למאות אלפי עסקים, מובילים אותנו למכה של מיליון עד מיליון וחצי מובטלים כרוניים".

הפופולריים