כך נראה המודל שבבסיס רפורמת הקנאביס

כך נראה המודל שבבסיס רפורמת הקנאביס

בבסיס המודל ניצב ביטול הרכיב הפלילי בעבירות של צריכת קנאביס לשימוש אישי. על הצעת החוק הופקדו חברי הכנסת רם שפע ושרן השכל. השניים מקווים שבתוך שבועות תובא הצעת החוק לוועדת השרים לחקיקה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
קנאביס
צילום: צילום: אי-פי

החקיקה שתסדיר אי הפללה וליגליזציה של קנאביס עדיין מתגבשת, אבל הרעיון שבבסיסה הוא לבטל את הרכיב הפלילי בעבירות של צריכת קנאביס לשימוש אישי. כך פורסם היום (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11.

על פי הפרסום, הועלתה הצעה להגדרת שימוש אישי כאחזקה של עד 50 גרם או 15 זרעים, והדבר לא ייחשב עבירה פלילית. עוד בתכנון - יינתנו קנסות למי שיעשן בשטחים ציבוריים שבהם עישון אסור, בדומה לעישון טבק. במסגרת החקיקה ישנה כוונה להסדיר את אופן המכירה, כלומר אילו חנויות יוכלו למכור, וסביר להניח שיהיו גם התאמות. כך למשל יחול איסור על אנשי צבא או איסור שימוש בנהיגה, וכן הגבלת גיל. רעיון נוסף שנשקל הוא להוציא את רכיב ה-CBD, שאינו "ממסטל" בקנאביס מחוץ לפקודת הסמים המסוכנים, בעיקר לטובת מטופלי הקנאביס הרפואי.

על הצעת החוק הופקדו חבר הכנסת רם שפע מכחול לבן, שכבר דן בנושא עם יושב ראש מפלגתו גנץ, וחברת הכנסת שרן השכל מהליכוד, שדנה אף היא בנושא עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. השניים מקווים שבתוך שבועות יביאו את הצעת החוק לוועדת השרים לחקיקה.

הפופולריים