רגב במתקפה על העיכוב בפתיחת התחבורה הציבורית: מונע מאנשים להתפרנס

רגב במתקפה על העיכוב בפתיחת התחבורה הציבורית

פורום חברות התחבורה הציבורית פנה לשרה ואיים בצמצומים • נתניהו אמר בדיון קבינט הקורונה כי יש לסגור הכול • משרד הבריאות דרש לסגור את בתי הספר - אך השרים התנגדו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מירי רגב, רכבת ישראל
צילום: צילום: הדס פרוש ואוליבייה פיטוסי, פלאש 90

עימות בקבינט הקורונה סביב ההנחיות: בממשלה הוחלט כי רכבת ישראל לא תשוב לפעילות בימים הקרובים בעקבות העלייה בתחלואה, לפחות עד שתושלם הכנת האפליקציה שתאפשר את רכישת המקומות מראש. בחדשות הערב בכאן 11 פורסם היום כי שרת התחבורה מירי רגב מתנגדת למהלך ואף תקפה את ההחלטה לעכב את החזרת התחבורה הציבורית לפעילות.

בדיון שהתקיים היום בקבינט הקורונה אמר רגב כי לא ייתכן שמאפשרים רק לבעלי כלי רכב פרטיים להגיע לעבודה, וצריך לפתוח את התחבורה ציבורית ואת הרכבות משום שהדבר מונע מאנשים להתפרנס. לדברי השרה, צריך לאפשר גם לאנשי הפריפריה להגיע למרכז, ואם אין להם רכב אין להם עבודה.

היום פנה פורום חברות התחבורה הציבורית לרגב, וכתב לה כי "ללא התערבותך ישראל תישאר ללא תחבורה ציבורית". בפורום אף הזהירו את השרה כי ינקטו בצמצומים: "בעוד עשרה ימים בלבד יגמר פרק הזמן בו תוכלנה החברות להמשיך ולהחזיק את ראשן מעל המים ולהפעיל את התחבורה הציבורית במתכונת שגרתית. מתום התקופה, החברות תאלצנה לעבור ל'מוד הפעלה הישרדותי' הכולל צמצום פעילות משמעותי".

בניגוד לעמדת רגב, נתניהו אמר בדיון כי בעקבות העלייה בתחלואה יש לעצור ולהקפיא הכול. שר האוצר ישראל כ"ץ הזהיר בדיון מקריסת המשק, ואמר כי מדובר במחיר גבוה מדי וצריך לנהוג בזהירות.

משרד הבריאות דרש לסגור את בתי הספר, אך השרים התנגדו

בתוך כך, משרד הבריאות דרש בדיון לסגור את בתי הספר. הטענה של משרד הבריאות, אותה קידם מנכ"ל המשרד היוצא משה בר סימן טוב, היא שבמילא לא נשאר הרבה זמן ללימודים השנה - ולכן עדיף לסגור עכשיו, ולפתוח במתכונת של קפסולות, 'כמו שצריך' לדברי משרד הבריאות, את מערכת החינוך.

עמדת משרד הבריאות לא התקבלה, והשרים התנגדו לה. שניים מהמתנגדים הבולטים ביותר היו שר החינוך יואב גלנט ושר הביטחון בני גנץ. גורם במשרד הבריאות אמר לכאן חדשות: "היום מערכת החינוך לא יכולה לייצר לימודים עם ריחוק חברתי - ולכן בית ספר אחר בית ספר נסגר בגלל קורונה".

השתתפו בהכנת הידיעה: מיכאל שמש, גילי כהן ושרון עידן

הפופולריים