מנדלבליט יבחן אם יש מקום לנקוט צעדים נגד בנייה ישראלית לא חוקית ביו"ש

היועמ"ש יבחן אם לפעול נגד בנייה ישראלית ביו"ש

מדיון שערכה המשנה ליועמ"ש עם נציגי המשטרה עולה חשד כי ישנה התנהלות שלא כדין מצד רשויות מקומיות, בין היתר, הנפקת היתרי בנייה פיקטיביים שנחזים להיות חוקיים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יהודה ושומרון
צילום: צילום: פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט יבחן בקרוב האם יש מקום לנקוט צעדים, ובכללם פתיחה בחקירת משטרה או בבדיקה מקדימה, בעקבות בנייה לא חוקית ישראלית ביהודה ושומרון. כך פורסם היום (שישי) לראשונה בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

לפני כשבועיים ערכה המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, עורכת הדין נורית ליטמן, דיון עם נציגי המשטרה בנוגע לעבירות בנייה שמהן עולה חשד להתנהלות שלא כדין מצד רשויות מקומיות, כמו הנפקת  היתרי בנייה פיקטיביים שנחזים להיות חוקיים, מימון בנייה בלתי חוקית ומתן שירותים למאחזים בלתי חוקיים. 

לכאן חדשות נודע כי בתום הדיון הוחלט להעביר את מכלול העניין לבחינת מנדלבליט, שיכריע כיצד להמשיך את הטיפול – ויבחן האם מדובר בתופעה רוחבית, ואם יש בסיס שמצדיק לפתוח בחקירה או בבדיקה מקדימה, או לנקוט צעדים אחרים.

כמו כן, בכוונתו של היועץ המשפטי לממשלה לפנות לשר הביטחון בני גנץ לגבי הקמת יחידת אכיפה מקצועית יעודית של דיני התכנון והבנייה ביהודה ושומרון. בעבר הביע מנדלבליט בבג"ץ הסכמה בדבר הצורך בהקמת יחידה שכזו, ואף פנה בעבר לשר הביטחון, ולמרות זאת היא עדיין לא הוקמה. לפני  עשרה ימים פסק בג"ץ כי ניתן לצפות שהנושא יקודם באופן ממשי בלוח זמנים בן חודשים אחדים.

הפופולריים