ברקת בביקורת על האוצר: "מצפה לשינוי מדיניות הפיצוי לעסקים"

ברקת בביקורת על האוצר: טעויות בתוכנית הסיוע

ח"כ מהליכוד בכאן רשת ב: נעשו טעויות בסיוע לעסקים בעקבות משבר קורונה • על תיק האוצר אמר: "כשנתניהו הבהיר לי שלא יוכל לתת לי את תיק האוצר, אמרתי לו שאני לא רוצה תיק לענייני כלום או תיק זוטר"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ניר ברקת
צילום: צילום: הדס פרוש, פלאש 90

חבר הכנסת ניר ברקת מהליכוד מתח הערב (חמישי) ביקורת חריפה על התנהלות משרד האוצר במשבר קורונה ובפרט בנוגע לתוכנית הסיוע הממשלתית לעסקים: "הציפייה שלי היא שהמדיניות תשתנה ברמת שר אוצר וגם מצד ראש הממשלה".

בריאיון ליוסי אליטוב ואריה ארליך בתוכנית "אליטוב וארליך" בכאן רשת ב, אמר ברקת: יש לי ביקורת נוקבת כלפי האוצר ואגף תקציבים בעיקר, שלא מבינים את גודל האירוע. שייתנו סיוע ישיר לעסקים אחרת הם ימשיכו להתמוטט – זה הדבר הנכון לעשות ואני נלחם על זה".

ברקת המשיך ואמר: "אני יכול לפרט שלוש טעויות גסות שנעשו. הראשונה זה היקף הסיוע הישיר, אשראי לעסקים זה לא באמת עזרה. טעות שנייה זה שהכול עובר דרך הבנקים שלא נותנים הלוואות למי שנזקק לכך".

בהתייחס לאגף התקציבים באוצר ולשר אמר: "אגף התקציבים זה אנשים שהגיעו מהאוניברסיטה ברובם, אין להם ניסיון מעשי רלוונטי של שנים ארוכות מהשטח. אני מאוד מאוכזב מזה שלא מקשיבים לנו. אני רוצה לעזור לשר האוצר, הלוואי שהוא ישנה כיוון".

ברקת נשאל אם הוא מאוכזב על שראש הממשלה לא קיים את הבטחתו למנותו לשר האוצר ואמר: "זאת זכותו, אני מכבד ותומך בו. אני נשאר בליכוד ואעשה כל מה שאוכל כחבר כנסת". יחד עם זאת הוסיף ברקת כי "כשראש הממשלה הבהיר לי שבגלל אילוצים שיש לו הוא לא יכול לתת לי את תיק האוצר, אמרתי לו שאני רוצה להיות במקום שאוכל להשפיע ממנו הכי הרבה וזה להיות חבר כנסת. לא רוצה תיק לענייני כלום, גם לא תיק זוטר - זה בזבוז כסף".

הפופולריים