נתניהו מגנה את דברי יו"ר מועצת יש"ע: "טראמפ ידיד גדול של ישראל"

נתניהו נגד יו"ר מועצת יש"ע: "טראמפ ידיד גדול"

גם יו"ר הכנסת גינה את הדברים, אלחייני השיב לו: "מוטב שיודה באחריות שלו לשרטוט מפת הפינוי והקמת מדינה פלסטינית". מוקדם יותר אמר: טראמפ וקושנר הוכיחו בתוכנית שהם אינם ידידי ישראל • "גורמים אמריקניים לבכירי מועצת יש"ע: "התנגדותכם לתוכנית טראמפ - כפוית טובה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו, טראמפ ואלחייני
צילום: צילום: פלאש 90 ואי.פי

ראש הממשלה, בנימין נתניהו ויו"ר הכנסת יריב לוין גינו הערב (רביעי) את דבריו של יו"ר מועצת יש"ע, דוד אלחייני, נגד הנשיא דונלד טראמפ ויועצו ג'ראד קושנר. "הנשיא טראמפ הוא ידיד גדול של מדינת ישראל", אמר נתניהו. "הוא הוביל מהלכים היסטוריים לטובת מדינת ישראל וביניהם: הכרה בריבונות ישראל ברמת הגולן, הכרה בירושלים כבירת ישראל, העברת השגרירות האמריקנית לירושלים והכרה בחוקיות של מפעל ההתיישבות ביו"ש. חזון השלום של הנשיא טראמפ כולל הכרה בישראל כמדינה יהודית, שליטה ביטחונית של ישראל בכל השטח מערבית לירדן, ירושלים מאוחדת, פירוק החמאס מנשקו, מניעת כניסת פליטים לישראל ועוד. מצער שבמקום הכרת הטוב יש מי שמתכחש לידידות זו שלא הייתה גדולה ממנה״.

לוין כינה את דבריו של אלחייני - חצופים וחסרי האחריות וראויים לכל גינוי וביקורת. "בכל הכבוד ליו״ר מועצת יש״ע, עליו להודות לנשיא טראמפ על פועלו האדיר לטובת מדינת ישראל ולטובת ההתיישבות. דבריו של אלחייני מבטאים כפיות טובה שאין כדוגמתה, וגורמים נזק גדול, דווקא בימים של מאמץ חשוב לקידום מהלך היסטורי של החלת ריבונות״. אלחייני השיב לו ואמר כי "מוטב שישיל מעליו את עור הנחש ויישיר מבט לבוחרי הליכוד ויודה באחריות שלו לשרטוט מפת הפינוי והקמת מדינה פלסטינית". 

יממה לאחר פגישת נציגי מועצת יש"ע עם ראש הממשלה אמר היום ראש המועצה דוד אלחייני כי טראמפ ויועצו קושנר הוכיחו בתוכנית שהם אינם ידידים של מדינת ישראל ואינם חושבים על האינטרסים הביטחוניים וההתיישבותיים שלה. כל מה שמעניין אותם במתווה הוא לקדם את האינטרס שלהם לקראת הבחירות הקרובות כך שיסייע לטראמפ. בעקבות הדברים אמרו גורמים אמריקניים לבכירי מועצת יש"ע כי התנגדותם לתוכנית הנשיא טראמפ כפוית טובה. 

יו"ר ימינה, חבר הכנסת נפתלי בנט, שהיה בעברו מנכ"ל מועצת יש"ע, צייץ הערב בתגובה להתכתשות בין הצדדים כי נשיא ארצות הברית טראמפ הוא חבר ענק של ישראל. "כולנו אסירי תודה לו על מלחמתו בתוקפנות האיראנית, על העברת השגרירות לירושלים, הכרה בגולן ודברים רבים נוספים". 

אתמול פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי ראשי הרשויות ביהודה ושומרון שקיימו פגישה טעונה עם ראש הממשלה נתניהו קיבלו בה את הרושם שהאמריקנים לקחו בימים האחרונים כמה צעדים אחורה, ויש אפשרות שלבסוף לא יתנו את האור הירוק לסיפוח חלקים מיהודה ושומרון. לדברי ראשי הרשויות שנכחו בפגישה, ראש הממשלה אמר להם כי "אם נקבל את הריבונות, נצטרך לתת משהו בתמורה". לטענתם, הדבר הזה הוא הסכמה עקרונית למשא ומתן להקמת מדינה פלסטינית.

הפופולריים