גנץ למנדלבליט: רואה באנשי מערכת האכיפה גורמים מרכזיים בשמירה על הדמוקרטיה

גנץ ליועמ"ש: אחזק את אנשי מערכת אכיפת החוק

רה"מ החליפי נפגש עם מנדלבליט ואמר כי יפעל לחזק את אנשי מערכת אכיפת החוק. הוא הוסיף שבכוונתו להגן עליהם, לחזק אותם ולדאוג כי יוכלו לבצע את שליחותם ללא מורא וללא משוא פנים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ, מאי 2020
צילום: צילום: אלכס קולמויסקי, פלאש 90

ראש הממשלה החליפי ושר הביטחון בני גנץ נפגש הערב (ראשון) עם היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. מדובר בפגישת עבודה ראשונה ביניהם. גנץ אמר למנדלבליט כי הוא רואה במערכת שילטון החוק ובאנשי מערכת אכיפת החוק גורמים מרכזיים בשמירה על הדמוקרטיה. הוא הוסיף שבכוונתו להגן עליהם, לחזק אותם ולדאוג כי יוכלו לבצע את שליחותם ללא מורא וללא משוא פנים. 

ביום רביעי האחרון קטע גנץ פגישה עם נתניהו בעקבות ריאיון של השרה מירי רבו שבו תקפה את יו"ר כחול לבן, וטענה שהוא "לא אפוי". גורמים בסביבתו מסרו שהם מצפים להתנצלות. עוד לפני שפוצץ את הפגישה ביניהם, גנץ העביר לנתניהו מסר: תעשה סדר אצלך בבית ואחרי זה נדבר. גנץ דרש מנתניהו לטפל בריאיון שהעניקה רגב לידיעות ובשורה של תקלות בממשלה החדשה. גנץ עזב את הפגישה שתוכננה מראש לאחר שסיים להציג את דרישותיו.

בשבוע שעבר, עם פתיחת משפטו של ראש הממשלה, הנחה גנץ את חברי מפלגתו שלא לתקוף את נתניהו. תדרוך שהעביר לחברי מפלגתו אמר כי יש לגבות את מערכת המשפט, אך לשמור על כבודו של ראש הממשלה. לדברי גנץ, "צריך להבין שזה לא חגיגה. יש פה ציבור שלם שזה כואב לו". כמו כן בכחול לבן אומרים שהם לא דנים את נתניהו בשעת צערו ולא הולכים לפרק את הממשלה על התבטאויותיו האחרונות.

גנץ צייץ בטוויטר עם פתיחת משפט נתניהו: "כמו לכל אזרח, גם לראש הממשלה שמורה חזקת החפות, ואני בטוח שמערכת המשפט תקיים עימו משפט צדק. אני שב ומדגיש, שיש לחבריי ולי אמון מלא במערכת המשפט ואכיפת החוק. בעת הזו, אולי יותר מתמיד, עלינו לפעול כמדינה וכחברה למען אחדות ופיוס, עבור מדינת ישראל וכלל אזרחי ישראל". 

הפופולריים