בעקבות חשיפת כאן חדשות: ניסיון לשנות את תוכנית הקיצוצים לטובת משרדי הממשלה

ניסיון לשנות את הקיצוצים לטובת משרדי הממשלה
חשיפת כאן חדשות - פרטים חדשים על הקיצוץ בשירותי הרווחה לטובת משרדי הממשלה החדשים. בכיר בכחול לבן: הביטוח הלאומי לא ייפגע. בהסתדרות עובדי המדינה מבקשים להכריז סכסוך עבודה
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישיבת הממשלה, 24 במאי 2020
צילום: צילום: לשכת העיתונות הממשלתית

בעקבות חשיפת כאן חדשות - ניסיון לשנות את תוכנית הקיצוצים: לאורך היום (רביעי) ניסו שרים להיאבק בגזירה שתפגע בעיקר בחלשים, ובכיר בכחול לבן הבטיח: הקיצוץ לא יפגע בביטוח הלאומי. המבחן - ביום ראשון בישיבת הממשלה, שם מבטיחים השרים להיאבק במהלך. 


עוד בעקבות החשיפה על הכוונה לקצץ בתקנים של עובדי המדינה לטובת משרדי הממשלה החדשים, מבקשים בהסתדרות להכריז על סכסוך עבודה של כל עובדי המדינה, הביטוח הלאומי ושירות התעסוקה. הסתדרות עובדי המדינה טוענת כי מדובר בפעולה בחוסר תום לב שחורגת מהנהוג ביחסי העבודה בין המדינה לעובדיה. נעשתה פנייה ליו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד בדרישה שיאשר הכרזה על סכסוך עבודה, מהלך שעשוי להביא להשבתה.

הבוקר פורסם בכאן רשת ב כי הממשלה מתכננת קיצוץ רחב של 1.5% בכל משרות המטה הממשלתיות, בכל משרדי הממשלה, כדי לאפשר את הקמת המשרדים החדשים לשרים. בנוסף ישנה כוונה לקצץ בשיעור דומה גם בביטוח הלאומי ושירות התעסוקה. זאת כדי לאפשר הקמה של כמה לשכות במשרדים הממשלתיים החדשים, בזמן שבישראל עדיין ישנם יותר ממיליון מובטלים.


במסמך שהגיע לידי כאן חדשות נחשף הפירוט המתוכנן שיפגע גם במשרדים החברתיים, משרדי החינוך, הבריאות והרווחה. שרים ששוחחו עם כאן חדשות זעמו על המהלך ואמרו: "זה טירוף הדעת, הקיצוץ באגפים החברתיים של הממשלה יפגע בחלשים ביותר". 

הסכום שיקוצץ נועד להקמת לשכות שרים ומנכ"לים במשרדים החדשים שהובטחו לשרים כחלק מההסכמים הקואליציוניים. מדובר במשרדים למשאבי המים, להשכלה גבוהה ומשלימה, התיישבות, הדיגיטל והסייבר, המיעוטים, המשרד לחיזוק וקידום קהילתי, משרד ראש הממשלה החליפי ולשכת השר במשרד הביטחון. 

אתמול פורסם בחדשות הערב כי בעקבות הביקורת שנשמעה נגד הקמת משרד ראש הממשלה החליפי – יו"ר כחול לבן בני גנץ אמר בשיחות סגורות כי בכוונתו למנות רק ארבעה בעלי תפקידים במשרד החליפי. בסביבתו אמרו כי המספר לא כולל נהגים ומזכירות, אבל לדבריהם המטרה היא להקים "משרד מינימלי". ראש הממשלה בנימין נתניהו לעומת זאת נערך למימוש הרוטציה ומבקש להקים מנגנון רחב בהרבה שיאפשר לכמה שיותר מאנשיו להיכנס למשרד החליפי, אחרי שיעזוב את משרד ראש הממשלה.

הפופולריים