השר שמולי: "דברי נתניהו בפתיחת משפטו לא מקובלים"

שמולי: "דברי נתניהו בפתיחת משפטו לא מקובלים"

שר העבודה והרווחה: "השופטים בירושלים יעשו הכל כדי שהאמת תצא לאור" • על פסקת ההתגברות: "פסקת התגברות כפי שרצו לקדם בכנסת הקודמת זה דבר שאין לו מקום" • על סיפוח בקעת הירדן: "סיפוח חד-צדדי עומד בסתירה לאינטרס הלאומי של מדינת ישראל" • הליכוד בתגובה: הסיפוח יתבצע כפי שסוכם
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר העבודה והרווחה איציק שמולי
צילום: צילום: כאן חדשות

בריאיון ראשון מאז שמונה לתפקידו התייחס הבוקר (שלישי) שר העבודה והרווחה איציק שמולי בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב לדברים שאמר שלשום ראש הממשלה בנימין נתניהו לפני פתיחת משפטו. השר שמולי אמר כי הדברים שאמר ראש הממשלה אינם מקובלים על שרי כחול לבן והעבודה והוסיף כי רק הרדיפה אחר הצדק עומדת לנגד עיני השופטים ולא רדיפה אחר אדם כזה או אחר. השר שמולי הוסיף "אני מאמין בשלטון החוק ויודע שהשופטים בירושלים ובמקומות אחרים יעשו הכל כדי שהאמת תצא לאור בכל הליך משפטי".

האזינו לריאיון עם השר איציק שמולי בכאן רשת ב

שמולי התייחס גם לנושא חקיקת פסקת ההתגברות ואמר כי "פסקת התגברות כפי שרצו לקדם בכנסת הקודמת זה דבר שאין לו מקום". הוא הוסיף כי "כרגע כאשר בית המשפט העליון ומוסדות החוק נמצאים תחת מתקפה אז המחויבות שלנו זה להתייצב ולהגן עליהם". בנוסף, התייחס השר שמולי לנושא קידום סיפוח בקעת הירדן ואמר כי "סיפוח חד צדדי עומד בסתירה לאינטרס הלאומי של מדינת ישראל ומאיים על יכולתה להתקיים בעתיד כמדינה יהודית ודמוקרטית".

עוד אמר השר שמולי כי אושר תקציב לביטול קיזוז הקצבאות בתקופת משבר הקורונה. השר הביע תקווה כי יהיה אפשר להפוך אותו לדבר קבוע. הוא הוסיף כי צפוי "צונאמי של בעיות חברתיות" בעקבות המשבר והדגיש כי לממשלה אסור להפקיר לגורלם את הישראלים שיגלו בעת הקרובה שאין להם מקום עבודה לשוב אליו.

מהליכוד נמסר בתגובה לדברי שמולי: "כפי שאמר אתמול ראש הממשלה נתניהו בישיבת סיעת הליכוד, החלת הריבונות תתבצע בדיוק כפי שסוכם בהסכמים הקואליציוניים שהם ברורים מאוד".

הפופולריים