שקד: נתניהו בלם רפורמות במערכת המשפט – עד החקירות נגדו

"נתניהו בלם שינויים במערכת המשפט עד החקירות"

חברת הכנסת מימינה הגיבה בכאן רשת ב לפתיחת משפט רה"מ: "מאחלת שייצא זכאי" • בנוגע להליך החלת הריבונות אמרה: "לא נסכים שהליך החלת הריבונות יטמון בחובו הכרה במדינה פלסטינית" • על ההליכה לאופוזיציה: "פוליטיקה זה סוג של גלגל, פעם אתה למעלה פעם אתה למטה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איילת שקד בטקס לציון יום השואה בהרצליה 27 בינואר
צילום: אבשלום ששון, פלאש 90

חברת הכנסת איילת שקד התייחסה היום (שני) למשפטו של ראש הממשלה בנימין נתניהו ויחסו למערכת המשפט בריאיון לתוכנית "שלי וגואטה" בכאן רשת ב. שקד אמרה לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה כי בכל שנותיו כראש ממשלה נתניהו הוא ניסה לקדם רפורמות במערכת המשפט, רק לאחר שנפתחו החקירות נגדה. היא הוסיפה שמפלגתה לא שינתה את עמדתה בעניין המשפט והיא מאחלת לראש הממשלה שייצא זכאי. 

לדבריה, היא וגם חברי הליכוד אמרו שיקבלו כל הכרעה של בית המשפט אך יש להבין שמערכת המשפט עשתה "תהליך מסוכן של פליליזציה של הפוליטיקה והמישפוט שלה". היא הוסיפה: "הכנסת הזו היא הראשונה שיש בה רוב בקרב הימין לעשות שינויים. גם בה בחר נתניהו להקים קואליציה עם השמאל כדי למנוע כל שינוי אפשרי". 

שקד התייחס בדבריה גם להליך החלת הריבונות המתוכנן לחודש יולי. לדבריה, "ראשי מועצת יש"ע הציגו לי מפה מדאיגה. לטענתם נתניהו לא קיבלו שום תיקונים מהמפה המקורית. מסתבר שגם הם לא מצליחים להשפיע על המפות. נכון להיום מפת הריבונות מדאיגה. כבישים מרכזיים נחתכים בתוכנית הריבונות של טראמפ. בשום מצב לא נסכים שהליך החלת הריבונות יטמון בחובו הכרה במדינה פלסטינית". 

בדבריה הגיבה שקד גם להחלטה ללכת לאופיזיציה וטענה: "כל פוליטיקאי שרואה את עצמו בפוליטיקה לאורך זמן צריך להיות גם באופוזיציה. הייתי שרת משפטים ועשיתי דברים. פוליטיקה זה סוג של גלגל, פעם אתה למעלה פעם אתה למטה".

הפופולריים