הממשלה אישרה את הרכב הקבינט המדיני-ביטחוני

הממשלה אישרה את הרכב הקבינט המדיני-ביטחוני

עוד אושרה הקמת ועדת שרים לעניין ההתמודדות עם משבר הקורונה והשלכותיו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישיבת הממשלה, 24 במאי 2020
צילום: צילום: לשכת העיתונות הממשלתית

הממשלה אישרה היום (ראשון) את הרכב הקבינט המדיני-ביטחוני. חוץ מראש הממשלה בנימין נתניהו וראש הממשלה החליפי שר הביטחון בני גנץ, יישבו בקבינט גם שר החוץ גבי אשכנזי, שר האוצר ישראל כ"ץ, השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, שר המשפטים אבי ניסנקורן. 

אל הקבינט ייצטרפו השרים אדלשטיין, אלקין לסירוגין עם שטייניץ, מיכאל ביטון, גלנט, דרעי, הנדל, עמיר פרץ, אורית פרקש הכהן, מירי רגב ושוסטר. משקיפים יהיו השרים הנגבי, כהן ופרץ. 


עוד אושר היום הקמת ועדת שרים לעניין ההתמודדות עם משבר הקורונה והשלכותיו. הוועדה תשמש מסגרת תיאום עליונה בין כלל הגורמים הממשלתיים העוסקים בטיפול במשבר הקורונה, כדי לייעל את פעולותיה של הממשלה בכל הנוגע להשלכות המשבר על התחום הבריאותי, החברתי והכלכלי.

הוועדה תהיה בראשות ראש הממשלה, וישתתפו בה השרים אדלשטיין, גנץ, כ"ץ, אוחנה, אשכנזי, גלנט, פרץ, שמולי, יזהר שי, דרעי, מירב כהן, מירי רגב ואסף זמיר. לוועדה יוזמנו באופן קבוע גם ראש המל"ל, מנכ״ל משרד רה״מ, מנכ״ל משרד הבריאות, מנכ״ל משרד האוצר והיועץ המשפטי לממשלה.

מוקדם יותר פורסם כי הממשלה צפויה לאשר את צמצום פעילות השב"כ לאיתור האנשים שבאו במגע עם חולה קורונה מאומת, כך שזו תוגבל ל"סיוע במקרים פרטניים וייחודיים בלבד, בהם לא ניתן להשלים את איתור האנשים שבאו במגע קרוב עם חולה באמצעות חקירה אפידמיולוגית בשיטות אחרות". לפי התיקון, מי שיקבע את הקריטריונים לאותם מקרים יחודיים הם מנכ"ל משרד הבריאות, ראש המטה לביטחון לאומי, וראש השב"כ.

ועדת השרים שמונתה בנושא הסמכת שב"כ, בראשות השר יובל שטייניץ, כונסה כמה פעמים, גיבשה המלצותיה ואלו הוצגו לראש הממשלה נתניהו. עם זאת, במסגרת ההחלטות הפוליטיות להרכבת הממשלה החדשה, הוחלט כי שר המודיעין החדש אלי כהן הוא זה שיעמוד מעתה בראשות הוועדה.

הפופולריים