יעלון: מצפה מגנץ לחקור את פרשת הצוללות

יעלון: מצפה מגנץ לחקור את פרשת הצוללות

חבר הכנסת מיש עתיד-תל"ם לכאן רשת ב: זו פרשת השחיתות החמורה בתולדותינו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
משה יעלון ובני גנץ במסיבת עיתונאים של כחול לבן, אפריל 2019
צילום: צילום: פלאש 90

חבר הכנסת משה יעלון מיש עתיד-תל"ם אמר הבוקר (חמישי) כי בכוונת מפלגתו להעלות את נושא פרשת הצוללות בכנסת. "אני מצפה שגנץ יפתח בחקירה", אמר בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב. "אנחנו מדברים על פרשת השחיתות הביטחונית החמורה בתולדות המדינה".

האזינו לריאיון עם משה יעלון לכאן רשת ב

"אנחנו נניח את נושא הצוללות בכנסת, אבל שרידי כחול לבן לא יתנו לזה יד", אמר יעלון. "אני מקווה שזה ימוצא גם במישור הפלילי. אחת הסיבות שהלכנו מבחירות לבחירות זה שנתניהו הבין שהוא צריך להיחקר על מספר פרשיות. אני מקווה שהיועמ"ש יפתח על זה חקירה, על המניות".

יעלון התייחס בריאיון גם ליחסים העכורים עם מנהיג מפלגתו לשעבר, ועל תגובתו של גנץ לביקורת שהפנה אליו יעלון בכך שאמר כי "אנחנו לא ראויים לקורבנם של אלה שנפלו". יעלון הסביר כי לא התכוון בדבריו לגנץ. "אני עומד מאחורי המשפט, אבל לא קישרתי אותו לבני גנץ", הסביר יעלון. "יצרתי איתו קשר וליבנו את הדברים. אני מאחל לו הצלחה כשר ביטחון, ואני עומד לרשותו כשר ביטחון לשעבר. אותה תחושה שליוותה אותי ביום זיכרון עדיין מלווה אותי, אבל לא בגלל בני גנץ. תסתכלו מה קורה כאן - מדינה שלכאורה נבנתה בה ממשלת אחדות שמבוססת על משהו רקוב, על מישהו שנמלט ממשפט והכול משועבד לזה. ראש ממשלה לא צריך לפלג אלא לתת דוגמא אישית".

יעלון התייחס גם לחלקם של חברי הכנסת יועז הנדל וצביקה האוזר במגעים להרכבת הממשלה. "לא בגללם לא הקמנו ממשלה אחרי הבחירות השניות", טען. "אם גנץ היה נחוש הייתה ממשלה כבר אחרי הבחירות השניות. שם התחלתי לראות את הריפיון. חשבתי שהתגברנו על זה, אבל זה לא קרה".

הפופולריים