נתניהו לכאן חדשות על משפטו: אעשה מה שהדין מחייב

נתניהו לכאן חדשות: אעשה מה שהדין מחייב

ראש הממשלה: לא חושב שתישאר אבן על אבן מההאשמות המופרכות הללו. בדיחה, אבל אהיה שם • על מינויי השרים בליכוד אמר: המפלגה שופעת באנשים מאוד מוכשרים, אך קבעתי כלל – תעדוף של השרים המכהנים • פוטין בירך: מקווה שנמשיך במערכת היחסים בין שתי המדינות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השבעת הממשלה ה35 - ביבי 17.5.20
צילום: צילום: ערוץ הכנסת

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום  (ראשון) למשפטו בשיחה עם כאן חדשות. נתניהו הבהיר כי הוא יתייצב למשפט. "אעשה מה שהדין מחייב. לא חושב שתישאר אבן על אבן מההאשמות המופרכות הללו. בדיחה, אבל אהיה שם במידת הצורך כמידת הדין", אמר.


על המינויים בליכוד אמר ראש הממשלה כי "המפלגה שופעת באנשים מאוד מוכשרים. המקום היה צר מלהכיל את כולם. ולכן היה נכון לקבוע עיקרון - עדיפות לשרים מכהנים". על הטענות של הימינה שהוא לא יחיל ריבונות אמר "מי הביא את הנושא אל העולם? מאיפה זה בא? במשך עשרות שנים מאז הקמת המדינה לא היה שום ניסיון להכרה במילימטר משטחי המולדת ביהודה ושומרון. אני אומר לימינה - אתם יכולים לעמוד ביציע, אתם יכולים לשחק על המגרש. אני מוביל מהלך היסטורי להחלת הריבונות הישראלית על שטחי המולדת - תבואו ותצטרפו".


פוטין בירך: מקווה שהיחסים בינינו ימשיכו | התגובות מהעולם

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בירך את ראש הממשלה בנימין נתניהו על הקמת הממשלה החדשה. "אני מקווה שהממשלה החדשה תחת הנהגתך תמשיך בקו של פיתוח יחסים טובים בין שתי המדינות", כתב פוטין. 

גם שר החוץ האמריקני מייק פומפאו הגיב וכתב בטוויטר: "נפעל לחזק את יחסי הביטחון". מוקדם יותר שגריר ארצות הברית בישראל דיוויד פרידמן מסר את איחוליו. פרידמן מסר: "מזל טוב, מצפים לעבודה המשותפת".

ראש הממשלה ההודי נרנדרה מודי בירך את ראש הממשלה בעברית וכתב בטוויטר: "מזל טוב ידידי על הקמת הממשלה בישראל. אני מאחל לך ולגנץ הצלחה רבה ומצפה להמשך שיתוף פעולה הדוק עם הממשלה החדשה, ולחיזוק השותפות האסטרטגית בינינו". גם קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל מסרה איחולים על הקמת הממשלה ואמרה כי "אני מעבירה את מיטב ברכותיי לגיבוש המוצלח של הממשלה ולבחירתך מחדש לראש ממשלת ישראל".

מרקל הוסיפה כי היא מצפה בשמחה להמשך שיתוף הפעולה בין המדינות. לדבריה, גרמניה תמשיך לפעול בכל הכוח למען מדינת ישראל ולמען השלום במזרח התיכון. "אני מאחלת לך, לאזרחיות ולאזרחי ישראל, עוצמה, נחישות והצלחה בהכלת מגפת הקורונה", חתמה מרקל".

השתתף בהכנת הידיעה עמיחי שטיין

הפופולריים