ליברמן בהשבעת הממשלה: את ההסכמים עם נתניהו אפשר למכור באיביי

ליברמן: הסכמים עם נתניהו אפשר למכור באיביי

באופוזיציה תקפו בחריפות את הממשלה הנכנסת. איילת שקד: "נתניהו זרק בצידי הדרך את הציונות הדתית ואת הימין האידיאולוגי"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אביגדור ליברמן במליאת הכנסת 17.5.2020
צילום:

השבעת הממשלה: לאחר הצגת הממשלה במליאת הכנסת ונאומיהם של ראש הממשלה נתניהו וראש הממשלה החליפי בני גנץ עלו נציגי הסיעות לנאום כשנציגי האופוזיציה תוקפים בחריפות את הממשלה המנופחת והעומדים בראשה. יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן דלה מהארכיון את הבטחותיו של נתניהו לפוליטיקאים לאורך שלוש מערכות הבחירות האחרונות ובהם פייגלין, ברקת ורפי פרץ: "את ההסכמים עם נתניהו אפשר למכור באיביי", אמר.

חברת הכנסת איילת שקד מימינה תקפה את ראש הממשלה ואמרה כי הוא זרק בצידי הדרך את הציונות הדתית ואת הימין האידיאולוגי: "הליכוד החליט לסגת מערכיו היסודיים ולקפל את הדגלים. בתחום המדיני מתמסמסת ההחלטה להחיל ריבונות. הבטחת הבחירות הולכת ונמוגה. מי יהיה אחראי על תשובות המדינה לבג"ץ בנושאי ההתיישבות? אנשי השמאל בכחול לבן. את דרום תל אביב נתניהו הפקיר מזמן. אחרי שכמעט חתם על הסכם בינלאומי בנוגע למסתננים, אחרי שבג"ץ ביטל את חוקי המסתננים, מכיוון בלפור נשמע קול דממה דקה. נתניהו זרק בצידי הדרך את הציונות הדתית ואת הימין האידיאולוגי".


קודם לכן תקף יו"ר האופוזיציה, יאיר לפיד את נתניהו וגנץ: "זה לא רק הבזבוז, זה הזלזול. הזלזול המוחלט במצוקה של הישראלים. במקום לעזור להם – מקימים היום על חשבונם משרדים מיותרים, רכבים, נהגים, לשכות, תקציבים, מקורבים. חגיגה במאות מיליונים. מעון רשמי לממלא מקום ראש הממשלה הזמני החילופי, עוד עשרות מיליונים. אף אחד כמובן לא חושב למכור את המטוס. מטוס מיותר ב-780 מיליון שקל כשבמילא אין לאן לטוס. בחיים האמיתיים של אנשים אמיתיים, אדם עם שלושה כתבי אישום לא יכול להיות סגן מנהל בית ספר, רופא במחלקה פנימית. הוא לא יכול להיות נהג של שר. הוא לא יכול להתקבל לבה"ד 1. להיות קצין בצה"ל. אף אחד לא יפקיד כיתת חיילים בידי אדם עם כתבי אישום".

חבר הכנסת משה גפני מיהדות התורה השיב לליברמן על דבריו: גפני: "הלכנו לשלוש מערכות בחירות רק בגלל שליברמן שונא את נתניהו. ואם זה לא הספיק, נפלה עלינו הקורונה, ביחד עם הגירעון שהיה עוד קודם, לצד מערכות הבחירות. אני משבח את כחול לבן. היה לכם אומץ והוא ייזכר היסטורית".

הפופולריים