גורמים בכחול לבן: לא פוסלים שההשבעה תידחה שוב

גורמים בכחול לבן: לא פוסלים שההשבעה תידחה שוב

במפלגתו של גנץ ישנם גורמים שמאוד לא אוהבים את המינוי של רגב לשרת החוץ בחלקה השני של כהונת הממשלה, אך לפי ההסכם אין פסילות הדדיות במינוי שרים • נתניהו עדיין לא מצא פתרון למשבר התיקים בליכוד
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מליאת הכנסת
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גורמים בכחול לבן לא פוסלים את האפשרות שגם ביום ראשון לא תתקיים השבעה - כך פורסם הערב (שישי) במהדורת השבוע בכאן 11. המועד האחרון להצגת ממשלה הוא יום רביעי בלילה, אם ביום חמישי לא תוצג ממשלה, הכנסת ה-23 תפוזר וישראל תצא למערכת בחירות רביעית.


הגורמים עדיין מאמינים כי הממשלה תקום גם אם ההשבעה תידחה ליום שני - או להמשך השבוע. בתוך כך, במפלגתו של בני גנץ ישנם חברים שמאוד לא אוהבים את המינוי של מירי רגב לשרת חוץ בחלקה השני של כהונת הממשלה, אך לפי ההסכם אין פסילות הדדיות במינוי שרים.

גנץ צריך להפנים: תוכנית הפירוק של נתניהו נמשכת | פרשנות

נתניהו עדיין לא מצא פתרון למשבר התיקים 

ראש הממשלה בנימין נתניהו מנסה לרצות את בכירי הליכוד, ובשלב זה לא מצליח למצוא פתרון למשבר התיקים. שרים בכירים מבקרים בחריפות את נתניהו שבוחר, לדבריהם, לקדם את הנאמנים לו ביותר, על פני מיקום ברשימה ותוצאות הפריימריז.


עד לכניסת השבת נועד ראש הממשלה עם כמה משרי הליכוד, אך ההצעות שהגיש להם לא סיפקו אותם. השרה גילה גמליאל סירבה לקבל את תיק ההשכלה הגבוהה, והשניים ישוחחו שוב במוצאי השבת. אבי דיכטר וצחי הנגבי כלל לא הוזמנו ללשכת ראש הממשלה, בניגוד לנאמר בלשכה. בתחילת השבוע עוד היה קשר, עד לניתוק מגע - והמסר: אין מה לפנות יותר לקיום פגישה.

הנגבי הודר משולחן הממשלה, לאחר שסירב למלא את בקשותיהם של נתניהו ומנכ"ל משרד התקשורת לשעבר שלמה פילבר, כשכיהן תקופה קצרה במשרד התקשורת. ראש הממשלה כלל לא עדכן את הנגבי כי התיק שלו עובר לשר אופיר אקוניס.

הפופולריים