שרת החינוך לשעבר תמיר: "מכדררים את התיק משר לשר שלא רוצה אותו"

יולי תמיר: תיק החינוך הפך לפרס ניחומים לימין

השרה לשעבר יולי תמיר בביקורת: "תיק החינוך הפך לפרס ניחומים לימין". תמיר תקפה גם את משרד החינוך על רקע החזרה לשגרה בצל קורונה ואמרה כי המשרד "פעל בצורה חסרת אחריות ונתן הוראות לא ריאליות וסותרות"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שרת החינוך לשעבר יולי תמיר
צילום: צילום: פלאש 90

שרת החינוך לשעבר, יולי תמיר, מתחה הבוקר (שישי) ביקורת חריפה על התנהלות משרד החינוך בהחזרת הלימודים בצל מגפת קורונה ועל כך שבמסגרת חלוקת התיקים, על תיק החינוך טרם הופקד שר. "תיק החינוך הפך להיות פרס ניחומים לימין או למחנה הציוני-דתי. מכדררים את התיק משר לשר שלא רוצה אותו - זה מעיד הרבה על חשיבות החינוך בעיני המנהיגים בישראל", אמרה תמיד בריאיון לרן בנימיני בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם יולי תמיר

"זה שעדיין אין שר חינוך שובר את ליבי. מפקירים את התיק הכי חשוב לעתיד ילדינו ועתיד המדינה. זה התיק שיש לו את ההשפעה ארוכת הטווח הגדולה ביותר. הרעיון שחינוך הוא המצביע המרכזי של העתיד לא תפס משום מה בציבור הממלכתי, הוא דווקא מאוד חזק בקרב הציבור הדתי - וכך אנחנו מקבלים שר אחרי שר שעושה תהליכים מאוד מסוכנים לעתידה של ישראל", הוסיפה תמיר.

קרב שהתחיל הרבה לפני הקורונה: למה למורים יש כל כך הרבה חופש? | חיות כיס

השרה לשעבר התייחסה לחזרה לשגרה של מוסדות הלימוד: "משרד החינוך פעל בצורה חסרת אחריות ונתן הוראות לא ריאליות וסותרות. המשרד בורח מאחריות ומנסה להטיל את כל האחריות על המנהלים. את ההחלטות היה צריך לקבל מבעוד מועד ובתיאום עם המנהלים. האמירות צריכות להיות מעוגנות במציאות בשטח".

אתמול אישר ראש הממשלה בנימין נתניהו את מתווה פתיחת מערכת החינוך שגיבש מנכ"ל משרדו רונן פרץ. לפי המתווה, מערכת החינוך תיפתח באופן מלא ביום ראשון החל מגיל לידה, למעט אזורים שמהווים מוקד תחלואה. במערכת החינוך מעריכים כי לא כל הרשויות המקומיות יצליחו להתארגן בזמן. במשרד החינוך מדגישים כי החזרה ללימודים תתבצע בהתאם למוכנות של כל רשות. מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב, בירך על ההחלטה ואמר: "זו בשורה חשובה ומשמעותית למערכת החינוך". 

לקראת תחילת חודש יוני תתבצע הערכת מצב נוספת, לבחון את רשימת הערים שבהן קיימת תחלואה גבוהה. הכוונה היא לאזורים שהיו מוגבלים בחודשיים האחרונים, וכן אזורים נוספים שהיו מוקדי תחלואה.

פתיחת מערכת החינוך תתבצע תוך הקפדה על כללי היגיינה, ובהתאם להנחיות משרד הבריאות. כל תלמיד יידרש להציג הצהרת בריאות בכניסה לבית הספר. תהיה הקפדה על עטיית מסכות בשטחים פתוחים בזמן ההפסקות. מכיתה ד', התלמידים יחבשו מסכות גם בשיעורים.

 

הפופולריים