מצטרף לממשלה: הרב פרץ ישמש כשר ירושלים, מורשת ומיזמים לאומיים

מצטרף לממשלה: הרב פרץ ישמש שר לענייני ירושלים

בנוסף ישמש כמשקיף בקבינט המדיני-ביטחוני וחבר בוועדת השרים לחקיקה. הרב פרץ: "הציונות הדתית נכנסת תחת האלונקה ולוקחת חלק בהנהגת המדינה"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרב רפי פרץ, 26.06.19
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יושב ראש מפלגת הבית היהודי הרב רפי פרץ, הצטרף לממשלת נתניהו-גנץ וישמש בתפקיד השר לענייני ירושלים, מורשת ומיזמים לאומיים. כך נמסר הלילה (שישי) בהודעה משותפת לליכוד ולבית היהודי. הרב פרץ יהיה משקיף בקבינט המדיני-ביטחוני וחבר בוועדת השרים לחקיקה.

ההסכם בין הרב פרץ לבין ראש הממשלה נתניהו נחתם לפנות בוקר. בהסכם נקבע בין השאר כי בבסיס התקציב יוסדר תקצוב מערכת החינוך הממלכתית-דתית. עוד הוסכם כי שליש ממינוי הדיינים יישמרו לציונות הדתית.

לאחר חתימת ההסכם אמר השר פרץ כי "הציונות הדתית נכנסת תחת האלונקה ולוקחת חלק בהנהגת המדינה". עוד כתב השר כי "ירושלים ועם ישראל הולכים יחדיו והציונות הדתית תעשה הכל על מנת שהדגל ימשיך להתנוסס". כך, צפוי השר פרץ לקחת חלק בהשבעת הממשלה שצפויה להתקיים ביום ראשון בצוהריים.


אתמול אמר השר פרץ כי אם לא יקבל את תיק ירושלים, לא יכנס לממשלה. הדבר נבע מכך שהמשרד לענייני ירושלים הובטח קודם לכן לאחד משרי הליכוד. עוד דווח כי ראש הממשלה מנסה לשכנע את פרץ לוותר על התיק ולשמש כשר לעניני התיישבות. 

הפופולריים