מקורבים לשר פרץ: לא פוסל כניסה לממשלה בלי ימינה

מקורבים לפרץ: לא פוסל כניסה לממשלה בלי ימינה

התנאי של השר מימינה – לקבל תפקיד של שר עם סמכויות משמעותיות עבור הציונות הדתית • ח"כ זוהר לכאן רשת ב: משרדי החקלאות והדתות יסייעו לציונות הדתית יותר מתיקים אחרים • מסתמן: השבעת הממשלה לא תתאפשר לפני חמישי בלילה – מאחר שגנץ הגיש מאוחר את התפטרותו מתפקיד יו"ר הכנסת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
הרב השר רפי פרץ ובנימין נתניהו
צילום: צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

ממשלת נתניהו–גנץ: לראשונה מאז הפיצוץ בשיחות בין הליכוד וימינה, בסביבתו הקרובה של השר רפי פרץ לא פוסלים אפשרות שהוא יסכים להיכנס לבדו לממשלה, גם אם ימינה תישאר בחוץ. כך פורסם היום (רביעי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. התנאי למינוי יהיה שפרץ יקבל תפקיד של שר עם סמכויות משמעותיות עבור הציונות הדתית.

עוד דווח כי הצעות לכהן כסגן שר או שר בלי תיק ללא סמכויות יידחו על ידו. הסיבה לשינוי הגישה מצד הרב פרץ נובעת בעיקר בעקבות תחושתו שהוא לא נספר על ידי חבריו למפלגה במהלך המשא ומתן שהתקיים מול הליכוד, כשהיה ברור שבנט, שקד וסמוטריץ' יהיו לפניו בחלוקת התפקידים בממשלה ולמעשה היו משאירים אותו ללא תפקיד או עם תפקיד זוטר. אנשיו של פרץ דרשו משאר בכירי המפלגה התחייבות לכך שהוא לא יקופח, ולאחר שהתחייבות כזו לא הגיעה, הוא מרגיש חופשי לנהל משא ומתן עצמאי מול הליכוד.

חבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד התייחס הבוקר למשא ומתן שהתפוצץ בין סיעתו לבין ימינה שהודיעה לפי שעה על כוונתה להישאר באופוזיציה ולטענותיה כי לא קיבלה הצעות למספיק תיקים מרכזיים. בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בכאן רשת ב נשאל זוהר לאיזה תפקידים יש קשר לציונות הדתית והשיב: "תיקי החקלאות והדתות יסייעו יותר לציונות הדתית מתיקים אחרים".

האזינו לריאיון בכאן רשת ב:

זוהר הכחיש את הטענה כי נתניהו "זרק" את הציונות הדתית ואמר כי המאבקים בתוך המפלגה הם אלה שפגעו בה: "זה לא נכון שהציונות הדתית מיוצגת יל ידי מפלגה אחת. אנחנו יודעים לטפל בהם ולדאוג להם. ברור שטוב היה אם ימינה יהיו בממשלה. המאבקים במפלגה הכשילו אותם".

בתוך כך, לאחר שיושב ראש הכנסת הכנסת בני גנץ הודיע כי השבעת הממשלה ה-35 תתקיים ביום חמישי בשעה 13:00, מסתמן כי ההשבעה לא תתאפשר לפני 22:00 בלילה מחר (חמישי). לפי ההסכם בין כחול לבן לליכוד גנץ היה צריך להתפטר מתפקידו לפחות 48 שעות לפני מועד השבעת הממשלה. כיוון שלא יעברו 48 שעות ממועד התפטרותו של גנץ, עשויה להיות מניעה משפטית למנות את יריב לוין, שהגיש גם הוא את התפטרותו מתפקידו כשר התיירות לצורך מינויו ליו"ר הכנסת.


לפי גורמים בכחול לבן, גנץ דחה את מועד הגשת התפטרותו בשל חשש שבעקבות המגעים והמחלוקות בין הליכוד לימינה בנוגע לחלוקת תיקי הממשלה, כמו גם בתוך הליכוד – הם עשויים להישאר בלי קלף מיקוח מול הליכוד למקרה שהשבעת הממשלה תידחה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הלילה עם חברי כנסת בליכוד להמשך דיונים בחלוקת התיקים. אופיר אקוניס ימונה לשר לשיתוף פעולה אזורי. מוקדם יותר סוכם כי ישראל כ"ץ ימונה לשר האוצר וח"כ יולי אדלשטיין ימונה לשר הבריאות, השר ארדן יעזוב את הממשלה לטובת תפקיד שגריר ישראל באו"ם.


בתוך כך, נתניהו אמר אתמול בשיחות סגורות כי הוא עדיין שומר לימינה את תיק החינוך. הוא ציין כי אם ימינה תישאר מחוץ לקואליציה ייתכן שהתיק יוצע לאחד משרי הליכוד. גורמים בסביבת נתניהו אמרו כי קיים שיח עם הרב רפי פרץ על הצטרפות לממשלה, אך תיק החינוך לא מוצע לו.

נתניהו אמר כי רצה שממשלת האחדות תכלול את כל גוש הימין אך לצערו ימינה דחתה את ההצעה הנדיבה לדבריו שקיבלה ודרשה ארבעה תפקידים בכירים לשישה חברי כנסת. "זו בקשה בלתי אפשרית בכל צורה", הדגיש נתניהו בסרטון שפרסם.

הפופולריים