צרפת מקדמת סנקציות על ישראל במקרה של סיפוח חלקים מיהודה ושומרון

צרפת מקדמת סנקציות על ישראל במקרה של סיפוח

ממשלת מקרון פועלת כדי לשכנע את חברותיה לאיחוד האירופי להעניש את ישראל אם זו תספח שטחים באופן חד צדדי. אירלנד, לוקסמבורג ובלגיה תומכות ביוזמה, אך סיכוייה להתקבל נמוכים נוכח הצורך בקונצנזוס בקרב החברות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
איחוד אירופי, התנחלות
צילום: צילום: מרים אלסטר, פלאש 90, אי-פי

צרפת פועלת לשכנע את חברותיה לאיחוד האירופי לשקול איום בסנקציות על ישראל כתגובה אפשרית של האיחוד במידה וישראל תבצע מהלך של סיפוח חלקים ביו"ש. גם בלגיה, לוקסמבורג ואירלנד מעוניינות לשקול צעדי ענישה כאלה - כך אמרו דיפלומטים אירופים לסוכנות רויטרס.


שר החוץ הנוכחי של האיחוד, ג'וזף בורל הספרדי, מחזיק בעמדות ביקורתיות כלפי מדיניות ישראל מול הפלסטינים. במקביל, בהודעה של האיחוד בחודש שעבר בנוגע לתוכניות הסיפוח של ישראל נאמר בין היתר: ״כל סיפוח יהווה הפרה משמעותית של החוק הבינלאומי. האיחוד האירופי ימשיך לעקוב מקרוב אחר המצב והשלכותיו הרחבות וינהג בהתאם״.


סנקציות אפשריות מצד איחוד יכללו קרוב לוודאי השעיית הסכמים כלכליים עם ישראל. עם זאת, כל החלטה מסוג זה מחוייבת להתקבל בהסכמה גורפת של כל 27 המדינות החברות באיחוד האירופי, ויש להניח שצעד כזה ייתקל בהתנגדות של מדינות כגון הונגריה וצ'כיה התומכות במדיניות ממשלת ישראל.

הפופולריים