ארדן על המינוי לשגריר: "ההחלטה הייתה קשה, זכות גדולה לומר כן"

ארדן על המינוי לשגריר: החלטה קשה, אך זו זכות

השר לביטחון הפנים לכאן רשת ב: "שרים לא נולדים ומתים במשרדם. הייתי מוכן גם להמשיך לפני שהוצבו בפניי עוד אלטרנטיבות" • על העבודה הצפויה מול שר החוץ העתידי, גבי אשכנזי: "בטוח שתהיה מקצועית ומצוינת" | האזינו
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
השר לביטחון הפנים גלעד ארדן במסיבת עיתונאי בבני ברק, ינואר 2019
צילום: צילום: פלאש 90

לאחר שקיבל את ההצעה לכהן כשגריר ישראל באו"ם ובארצות הברית, השר לביטחון הפנים גלעד ארדן סיפר על המהלך הבוקר (שלישי), בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב. "זו הייתה בשבילי החלטה קשה", ציין ארדן והוסיף כי "כשזה הוצע לי בעיתוי שמבחינתי הוא מתאים, הרגשתי זכות גדולה להגיד כן. מגיע לתפקיד בחרדת קודש". 

האזינו לריאיון המלא עם השר גלעד ארדן בכאן רשת ב

על עזיבתו את המשרד לביטחון הפנים אמר ארדן כי "שרים לא נולדים ומתים במשרדם. אני מכהן חמש שנים בתפקיד. הייתי מוכן גם להמשיך לפני שהוצבו בפניי עוד אלטרנטיבות. הייתה לי הזכות להיות השר לביטחון הפנים". השר הוסיף כי הוא שמח לראות שיש תחרות על תפקידו: "לפחות רואים שהמשרד אטרקטיבי". 

ארדן התייחס לאפשרות שיוחלף לאחר שנה וחצי, עם כניסתו של יו"ר כחול לבן בני גנץ לתפקיד ראש הממשלה, ואמר: "במסגרת ההסכם הקואליציוני כל אחד מראשי הממשלה רשאי למנות שגריר, שייצג את המדיניות שלהם. יש בזה היגיון". ארדן הוסיף כי הוא סיכם עם ראש הממשלה על הגדלת מספר הדיפלומטיים במשלחות באו"ם: "משרד החוץ סובל ממחסור הכוח אדם וצריך לפעול בקדנציה הזו לחזק את יכולותיו". 


עוד ציין ארדן כי הוא בטוח שעבודה מול שר החוץ העתידי, גבי אשכנזי, תהיה טובה: "אני מכיר את גבי מאז שהיה רמטכ"ל, ואני בטוח שהעבודה איתו תהיה מקצועית ומצוינת". על עתידו במערכת הפוליטית ציין כי "אצלנו נהוג לומר 'מעשיך יקרבוך ומעשיך ירחקוך'. אם אצליח בתפקידיי אז אני מקווה שהעתיד יהיה בסדר ואם לא - נפיק לקחים". 

הפופולריים