יו"ר הכנסת גנץ: השבעת הממשלה תתקיים ביום חמישי

יו"ר הכנסת גנץ: השבעת הממשלה - ביום חמישי

המועמד לראשות הממשלה הודיע כי ההשבעה תתקיים בשעה 13:00, והנחה את יו"ר הוועדה המסדרת לקיים דיון כדי לקבוע את נהלי הדיון • השר ליצמן מגשר בין הליכוד לימינה: "אסור לפרק את גוש הימין"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ, בנימין נתניהו
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר הכנסת, בני גנץ, הודיע היום (שני) להנהלת הכנסת כי השבעת הממשלה תתקיים ביום חמישי בשעה 13:00. גנץ הנחה את הוועדה המסדרת לכנס דיון, ולקבוע את הנהלים בהתאם. המשמעות היא שגנץ יגיש מחר את התפטרותו מתפקיד יו"ר הכנסת. בתוך כך, במסגרת המגעים להקמת הממשלה, בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, דווח כי יו"ר יהדות התורה יעקב ליצמן מגשר בין הליכוד לימינה, שהודיעה אתמול שלא תיכנס לקואליציה. "אסור בשום אופן לפרק את גוש הימין", הבהיר ליצמן. 

יו"ר יהדות התורה נפגש עם השר יריב לוין מהליכוד וניסה להבין איך אפשר למנוע את יציאתה של ימינה לאופוזיציה. בד בבד, כחול לבן צפויה לחתום, היום או מחר, על הסכם קואליציוני נוסף - הפעם עם סיעת דרך ארץ של יועז הנדל וצבי האוזר. על פי פרטי ההסכם, הנדל צפוי להתמנות לשר התקשורת ויקבל מקום בקבינט המדיני-ביטחוני. האוזר ימונה ליו"ר ועדת חוץ וביטחון ויקבל מקום בוועדה למינוי שופטים.

יו"ר מועצת יש"ע דוד אלחייני התראיין בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב, ואמר לאסתי פרז כי "מפלגת ימינה הכרחית בקואליציה כי אנחנו נמצאים באחת מנקודות הזמן החשובות ביותר של ההתיישבות. המתווה שהאמריקנים מנסים למכור לנו – המשמעות שלו זה הקמת מדינה פלסטינית. קורא לאנשי ימינה - תפסיקו עם הגן ילדים והקטנוניות".


יו"ר האיחוד הלאומי, השר בצלאל סמוטריץ', האשים הבוקר את נתניהו כי ויתר על תיק המשפטים כדי להישאר ראש ממשלה. "לאורך כל המשא ומתן הרמנו דגל אדום ואמרנו לא לוותר על תיק המשפטים".

סמוטריץ' אמר לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן בתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב כי "כרגע זה נראה שאנחנו הולכים לאופוזיציה, כי אין שום משא ומתן. אנחנו מבינים את המורכבות של הממשלה ולא יכולים להרשות לעצמנו לקבל אחריות על כל מה שהיא תעשה, כי אין לנו יכולת להשפיע".


אתמול, היה זה יו"ר ימינה, נפתלי בנט, שתקף את נתניהו בישיבת הסיעה של מפלגתו: "נתניהו החליט לפרק את גוש הימין - להערכתי הוא יצטער על זה". כל ארבעת ראשי ימינה - שקד, בנט, פרץ וסמוטריץ' - התחייבו בישיבת הסיעה הסגורה שאף אחד מהם לא יצטרף לממשלה לבדו, ללא שאר חלקי המפלגה.

בינתיים, הקרב על התיקים בתוך הליכוד נמשך. ראש הממשלה הציע אתמול ליולי אדלשטיין את תפקיד שר החינוך בפגישה שקיימו השניים. עם זאת, אדלשטיין סירב לשמוע על כל הצעה ודרש לחזור לתפקיד יושב ראש הכנסת, אותו עזב. מי שמיועד נכון לעת זו לתפקיד יושב ראש הכנסת הוא יריב לוין.

השרה מירי רגב והשר אמיר אוחנה נאבקים ביניהם על תיק ביטחון הפנים. משרד התחבורה יינתן לאוחנה או רגב, מי מהם שלא יקבל את תפקיד השר לביטחון הפנים, או לגלעד ארדן. תיק האוצר יהיה של ישראל כ"ץ.

הפופולריים