בשל כותרת נגד צה"ל: מחאה נגד הניו יורק טיימס

בשל כותרת נגד צה"ל: מחאה נגד הניו יורק טיימס

שגרירות ישראל בארה"ב יצאה נגד כותרת בטוויטר של העיתון, שעסקה בפיתוח ציוד רפואי: "משרד הביטחון הישראלי בדרך כלל מייצר ציוד כדי להרוג ולפוצץ דברים. אבל כעת הוא מציל חיים". השגריר בארה"ב: "הניו יורק טיימס, שהסתיר בדיווחיו את השואה, מוביל בניסיון לעשות דמוניזציה למדינה היהודית"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עיתון הניו יורק טיימס
צילום: צילום: אי-פי

שגרירות ישראל בארצות הברית יצאה היום (שישי) נגד כותרת בחשבון הטוויטר של הניו יורק טיימס. בכותרת לכתבה שעסקה בפיתוח ציוד רפואי לקורונה על ידי משרד הביטחון הישראלי, נכתב כי "משרד הביטחון הישראלי בדרך כלל מייצר ציוד כדי להרוג ולפוצץ דברים. אבל כעת הוא מציל חיים". בעקבות הכותרת שפורסמה, הקונסוליה הישראלית בניו יורק שלחה מכתב מחאה למערכת של הניו יורק טיימס.

"משרד הביטחון הישראלי בדרך כלל מייצר ציוד כדי להרוג ולפוצץ דברים": הפוסט של הניו יורק טיימס

שגריר ישראל בארצות הברית, רון דרמר, כתב בתגובה: "הניו יורק טיימס, שהסתיר בדיווחיו את השואה, מוביל בניסיון לעשות דמוניזציה למדינה היהודית". גם דובר השגרירות אלעד שטרומאיר התייחס לכותרת וכתב כי "הציוץ הזה מחריד ומזעזע".

במכתב המחאה נכתב: "העובדות לא נכונות. משרד הביטחון ידוע בפיתוח ציוד הגנה מציל חיים כמו 'כיפת ברזל'. על אף שנושא הכתבה הוא חיובי, המסגור של הכתבה ושל הציוץ, הם יותר מבעייתיים לכל הפחות. הטענות נגד משרד הביטחון בדבר 'הרג האנשים ופיצוץ הדברים' מציגות באופן שגוי את האמת בצורה כזאת, שאיננה מעליבה רק את ישראל, אלא גם את הקוראים".

הפופולריים