יעלון תוקף: איומי נתניהו – כמו ראש כנופיה שגובה דמי חסות

יעלון: איום רה"מ – כמו כנופיה שגובה דמי חסות

הח"כ מיש עתיד-תל"ם לכאן רשת ב: "מי ערב שרה"מ שנלחם על חייו מקבל החלטות שקולות?" • ח"כ דיכטר: "לא הייתי קורא לזה איום אלא עובדה" • בכחול לבן שוקלים לוותר על ועדות לטובת האופוזיציה – בעקבות הערות שופטי בג"ץ
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו ומשה יעלון
צילום: צילום: פלאש 90

חבר הכנסת משה יעלון מיש עתיד תל"ם תקף בחריפות את דבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו אתמול נגד שופטי בג"ץ שדנים בעניינו, ואמר כי "האיומים הם כמו ראש כנופיה שגובה דמי חסות ומאיים בהצתה". חבר הכנסת אבי דיכטר מהליכוד אמר כי "אפשר להציג את זה בצורה של איום, אני רואה את זה כעובדה".

האזינו לריאיון עם משה יעלון בכאן רשת ב

הדברים נאמרו בריאיון לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב. יעלון הוסיף בנוגע לדיון בעתירות נגד כהונת ראש ממשלה עם כתב אישום כי "למרות שאני מתנגד לאקטיביזם שיפוטי, המערכת הפוליטית הביאה את זה לפתחו של בג"ץ". 

"אנחנו נמצאים יותר משנה במשבר פוליטי עמוק שנובע מעובדה אחת – שיש על כיסא ראש הממשלה נאשם שחומק מאישום", הוסיף יעלון. "מי ערב לכך שראש ממשלה שנלחם על חייו מקבל החלטות שקולות. כמו שראש הממשלה דרש מאולמרט שיתפטר – נאה דורש נאה מקיים".

ביחס לניהול משבר הקורונה אמר יעלון כי "אם אתן לנתניהו ציון על אמינות – 0. אנחנו המדינה עם הכי הרבה מתים במזרח התיכון. להטיל את כל המשבר על משה בר סימן טוב זו טעות".

ח"כ אבי דיכטר מהליכוד התייחס גם הוא בריאיון לכאן רשת ב לדברי נתניהו נגד השופטים. על אמירת נתניהו לפיה התערבות של בג"ץ בהסכם הקואליציוני עלולה להביא לבחירות רביעיות הוא אמר: "אפשר להציג את זה בצורה של איום, אני רואה את זה כעובדה. לא אתייחס לדבריו של ח"כ יעלון, כי לא שופטים אדם בשעת צערו. עולמם של יעלון ולפיד חרב עליהם וכל תקוותיהם נגוזו כשגנץ הצטרף לממשלה".

האזינו לריאיון עם אבי דיכטר בכאן רשת ב

בתוך כך, בעקבות ביקורת שמתחו שופטי בג"ץ על כך שלפי ההסכם הקואליציוני בידי האופוזיציה תיוותר ועדה אחת בלבד בכנסת, כעת שוקלים בכחול לבן לוותר על אחת או שתיים מאלו שהוקצו עבורם. 

 נכון לרגע זה, האופוזיציה אמורה לקבל רק ראשות ועדה אחת (ועדת ביקורת המדינה) ובכחול לבן שוקלים לוותר על ראשות כמה ועדות שמיועדות אליהם ולהעבירם לאופוזיציה על חשבונם. בכך מבקשת כחול לבן לרכך מעט את הביקורת של האופוזיציה על ההסכם הקואליציוני שנחתם מול הליכוד וגם להיענות בכך לביקורת של שופטי בג"ץ מאתמול על כך שחלוקת ועדות הכנסת בהסכם קיפחה את האופוזיציה.

הפופולריים