נתניהו: אם בג"ץ יתערב - יגדל הסיכוי לבחירות רביעיות

נתניהו: אם בג"ץ יתערב - יגדל הסיכוי לבחירות

רה"מ במענה לשאלת כאן חדשות על הדיונים בבג"ץ: נבחרתי ברוב קולות, לא ראוי שבית המשפט יתערב
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו
צילום: צילום: פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (שני) במענה לשאלת פרשן כאן חדשות מואב ורדי, כי אם בג"ץ יתערב בעתירות נגדו - יגדל הסיכוי לבחירות רביעיות. "נבחרתי ברוב קולות, לא ראוי שבית המשפט יתערב", אמר במסיבת העיתונאים שקיים בירושלים. 


פרשן כאן חדשות מואב ורדי שאל את ראש הממשלה במהלך הצהרתו על ההקלות הערב, שהייתה פתוחה לשאלות עיתונאים לראשונה מאז פרוץ משבר קורונה: "צוטטת כמי שאומר שכל התערבות של בג"ץ בהסכם הקואליציוני תוביל לפירוקו ולהליכה לבחירות, האם כך הדבר - כל התערבות של בג"ץ לא משנה באיזה סעיף תביא להליכה לבחירות ואם כן מה הסעיפים?"

השאלה ששאל מואב ורדי את ראש הממשלה: 

תמצית פסק הדין - עד יום חמישי

הדיון בבג"ץ בעתירות שהוגשו נגד ההסכם הקואליציוני בין הליכוד לכחול לבן להקמת הממשלה הסתיים הערב (שני) לאחר תשע שעות.  נשיאת העליון, אסתר חיות, אמרה בסיומו כי בכוונת השופטים למסור תמצית פסק דין בעתירות נגד ההסכם עד ליום חמישי בחצות: "נעשה מאמץ לא רק לתת שורה תחתונה. קשה לתת פסק דין של 11 שופטים בפרק זמן כזה אבל רוצים לתת תמצית החלטה". 


הדיון התקיים בהרכב מורחב של 11 שופטים והועבר בשידור חי כחלק מפיילוט שמקיימת מערכת המשפט. הנשיאה חיות מיקדה את הטוענים בדיון בחלקים בהסכם שנוגעים רק לסעיפים שנועדו ליישום מיידי. בדיון מתחו השופטים ביקורת על החוק הנורווגי המדלג, והמשנה לנשיאה השופט מלצר אמר כי מדובר בשינוי הכרעת הבוחר. כמו כן, תהו השופטים מדוע יש להקפיא את מינויי הבכירים לחצי השנה הקרובה. מנגד חיות הקשתה על העותרים ואמרה: "ממתי בית המשפט מתערב בהליך חקיקה כשהוא קורה"?


הפופולריים