הנחיות חדשות לאישור תקנות - גם בוואטסאפ

הנחיות חדשות לאישור תקנות - גם בוואטסאפ
היועמ"ש הנחה את הממשלה שהנחיות חדשות יאושרו בישיבה טלפונית, ואילו תיקונים ניתן לאשר בהודעה כתובה. נתניהו בדיון אמש: "אין להתווכח על הנתונים על מצב הבריאות. ההחלטות שלנו הובילו לתוצאות הטובות". כחלון: הבעיות הבירוקרטיות טופלו, השבוע הכל ייראה אחרת עבור העצמאים"
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
ישיבת ממשלה
צילום: צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הנחה את הממשלה לאשר כל תקנה חדשה, ככל הניתן, בישיבה טלפונית שבה ניתן יהיה להסבירה לשרים, כך פורסם היום (ראשון) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב. עם זאת, תיקונים לתקנות שאושרו ניתן יהיה לאשר בהודעת וואטסאפ או במשאל טלפוני. 

לפי ההנחיה של מנדלבליט, נושאים ביורוקרטיים כמו הרחבת אישור מענק לעצמאים, או הרחבת הפיקוח באזיק אלקטרוני – יועלו לדיון ממשלתי טלפוני. אך סוגיות אחרות, כמו ביטול מגבלת 500 המטרים ליציאה מהבית או הרחבת סמכויות שב"כ לאיתור אזרחים שהיו במגע עם חולים – ניתן לאשר בהודעה או בעדכון טלפוני. 

אתמול התכנסה הממשלה לישיבה טלפונית לדון בהקלות נוספות על הציבור. נתניהו התייחס בישיבה לפתיחת הלימודים ואמר כי כעת הם על בסיס התנדבותי והסביר: "אין חיוב אבל יש אפשרות". הוא הסביר על הדיון שצפוי היום בממשלה ואמר: "הדיון הוא להתוות תוכנית רב שלבית שתכנס את כל חלקי הכלכלה שלא דנו בהם עד היום כמו מלונאות, צימרים, טיסות, מערכת החינוך ועוד". ראש הממשלה ביקש מהשרים להעלות נושאים קשורים לדיון בפני ראש המטה לביטחון לאומי, והוסיף: "אנחנו במצב טוב, הכל תלוי בשמירה על מרחק, הגיינה ומסכות". 

ראש הממשלה הוסיף בדבריו בישיבה כי "אין להתווכח עם הנתונים על מצב הבריאות. ההחלטות של סגירת השמיים המוקדמת, בידוד ביתי ומעקב דיגיטלי – הובילו לתוצאות הטובות. המונשמים בארץ מטופלים הכי טוב. השיפור במצב זה לא בגלל השמש, זה בגלל ההחלטות. למשל בברזיל השמש לא עוזרת והמצב שם לא טוב". 

שר האוצר משה כחלון התייחס לפן הכלכלי של פתיחת המשק ואמר: "הייתה לנו בעיה עם הבירוקרטיה הכל טופל והשבוע הכל יראה אחרת עבור העצמאים". 

הפופולריים