יאיר גולן שוקל להקים תנועת שמאל ציוני חדשה

יאיר גולן שוקל להקים תנועת שמאל ציוני חדשה

סגן הרמטכ"ל לשעבר, שמכהן בכנסת כחלק משיתוף פעולה עם מרצ, מאמין שהוא מסוגל לבנות מחנה פוליטי שיהיה למפלגה המייצגת את מצביעי המרכז-שמאל
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
סגן הרמטכ"ל לשעבר יאיר גולן, 07.07.19
צילום: צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

ח"כ יאיר גולן שוקל להקים תנועה פוליטית שתהווה בית לשמאל הציוני, כך פורסם הערב (שישי) בתוכנית השבוע בכאן 11. גולן, שמכהן בכנסת כחלק משיתוף פעולה עם מרצ, מאמין שהוא מסוגל לבנות מחנה פוליטי שיהיה למפלגה המייצגת את מצביעי המרכז-שמאל. במפלגות העבודה ומרצ, שעבדו יחד עם סגן הרמטכ"ל לשעבר בבחירות 2020, רואים בו "איש רציני, ערכי וראוי מבחינת דוגמה אישית".

סגן הרמטכ"ל והקצין המוערך לשעבר נכנס לפוליטיקה כחלק משיתוף הפעולה של מפלגת מרצ עם אהוד ברק בבחירות ספטמבר 2019. אולם כבר עם פרישתו מהצבא שמו הוזכר בהקשר לתנועות שמאל אחרות, ובהן מפלגת העבודה בה שקל להתמודד.

קישורו של גולן למחנה השמאל נולד בערב יום השואה התשע"ו, עת נשא דברים בטקס זיכרון ואמר: "אם יש משהו שמפחיד אותי בזיכרון השואה, הוא זיהוי תהליכים מעוררי חלחלה שהתרחשו באירופה בכלל ובגרמניה בפרט, אז לפני 70, 80 ו-90 שנה ומציאת עדות להם בישראל של 2016". דברים אלה עוררו תרעומת בקרב פוליטיקאים בימין, שניהלו קמפיין נגד מינויו לרמטכ"ל.

הפופולריים