ליצמן הודיע לנתניהו: יעזוב את משרד הבריאות ויקבל אליו את תיק השיכון

ליצמן הודיע לנתניהו: עוזב את משרד הבריאות
שר הבריאות קיבל את ההחלטה לאחר ששוחח בסוף השבוע עם האדמו"ר מגור. נוסף לתיק השיכון, הוא דורש גם את רשות מקרקעי ישראל ומטה הדיור. מנהל התכנון צפוי להגיע לשר הפנים אריה דרעי
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
שר הבריאות יעקב ליצמן במשימת עיתונאים בנוגע לקורונה 12.03.20
צילום: צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

שר הבריאות יעקב ליצמן הודיע סופית לראש הממשלה בנימין נתניהו כי הוא יעזוב את משרדו ויקבל עליו את תיק השיכון - כך פורסם הערב (שבת). ההחלטה התקבלה לאחר ששוחח בסוף השבוע עם האדמו"ר מגור.

השר ליצמן הודיע על החלטתו לנתניהו אתמול, סמוך לכניסת השבת. אחת מהסיבות להחלטה - דרך תיק השיכון תהיה לליצמן השפעה גדולה יותר על המגזר החרדי. נוסף לתיק השיכון, הוא דורש גם את רשות מקרקעי ישראל ומטה הדיור - שהיו עד כה תחת משרד האוצר. מנהל התכנון צפוי להגיע לשר הפנים אריה דרעי. 

מקורבים לליצמן אומרים שהוא ואנשיו כבר כמעט חודש בדיונים על מעבר למשרד השיכון וכי קיימים לחצים פנימיים חרדיים למהלך. עוד אומרים הגורמים: ליצמן בתחושת מיצוי פנימי אחרי שהצליח לקדם בבריאות מספר מהלכים שהציב לעצמו כשנכנס למשרד. לדעת האדמו"ר מגור, אחרי שלוש קדנציות החרדים כעת צריכים דירות ולא בתי חולים. נוצרה הזדמנות כי מקימים ממשלה חדשה ומפני שהקורונה די בשליטה - זה לא ייתפש כהדחה או כשלון.

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן קרא למנות שר מקצועי שיקבל את תיק הבריאות: "‏אני קורא להוציא את משרד הבריאות מהפוליטיקה ולמנות שר מקצועי שיהיה נקי משיקולים זרים ויפעל להבראת מערכת הבריאות". 


אמש דווח במהדורת "השבוע" בכאן 11 כי כחול לבן מתכוונת לדרוש מראש הממשלה את תיק הבריאות. מפלגתו של גנץ שואפת לקבל את תיק הבריאות נוסף על תיק החוץ המיועד לגבי אשכנזי, ואם כך יהיה היא תפעל למנות לתפקיד שר הבריאות אישיות מקצועית. אם תיאלץ כחול לבן לוותר על תיק החוץ בתמורה לתיק הבריאות, ימונה ככל הנראה אשכנזי לשר הבריאות.

הפופולריים