ההתלבטות של נתניהו: תיק הבריאות לאשכנזי או לבנט

התלבטות נתניהו: תיק הבריאות לאשכנזי או לבנט

על רקע הדיווחים על כוונתו של ליצמן לעזוב את המשרד, כחול לבן שואפת לקבל את תיק הבריאות נוסף על תיק החוץ המיועד לגבי אשכנזי, ואם כך יהיה היא תפעל למנות לתפקיד שר הבריאות אישיות מקצועית. בימינה מעריכים כי התפקיד לא יוצע לבנט
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
יעקב ליצמן ובנימין נתניהו בישיבת הממשלה
צילום: צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

כחול לבן מתכוונת לדרוש מראש הממשלה בנימין נתניהו את תיק הבריאות, בעקבות הדיווחים כי השר יעקב ליצמן יוותר עליו בתמורה לתיק השיכון. הערב (שישי) דווח בהשבוע בכאן 11 כי כחול לבן שואפת לקבל את תיק הבריאות נוסף על תיק החוץ המיועד לגבי אשכנזי, ואם כך יהיה היא תפעל למנות לתפקיד שר הבריאות אישיות מקצועית. אם תיאלץ כחול לבן לוותר על תיק החוץ בתמורה לתיק הבריאות, ימונה ככל הנראה אשכנזי לשר הבריאות.


נתניהו מתלבט כעת אם להציע את תיק הבריאות ליו"ר ימינה ושר הביטחון נפתלי בנט, אך בימינה מעריכים כי בסופו של דבר לא יוצע התיק לבנט. אם התיק אכן יוצע לו, יתקשה יו"ר ימינה לסרב, לאור הצהרותיו הפומביות בנושא הטיפול במשבר הקורונה. בליכוד חוששים שאם יופקד בנט על שיקום מערכת הבריאות, הוא יגלה ליקויים שהאחראים להם הם נתניהו וליצמן ויפרסם אותם ברבים.

אתמול אישר האדמו"ר מגור לליצמן לעזוב את משרד הבריאות. גורם שעודכן בפגישה בין שר הבריאות לנתניהו בנושא, אמר כי ההחלטה נמצאת בידיו של ליצמן שהחלים לאחרונה מנגיף קורונה.

בשבועות האחרונים נשמעה ביקורת רבה על תפקודו של ליצמן בטיפול במשבר. נתניהו הציע לליצמן את תיק השיכון כבר לפני חודש, אך מקורביו של השר לחצו עליו לסרב - כדי לא להיכנע ללחצים של כחול לבן. ההחלטה המסתמנת של ליצמן כעת - לעבור למשרד השיכון - מגיעה לאחר ששוכנע שנתניהו לא ״מכר״ אותו לכחול לבן. בתוך כך, בסביבתו של ליצמן מותחים ביקורת על התנהלות מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב, על כך שהיה מצופה ממנו שיהיה מתואם יותר עם השר.


בד בבד, ראש הממשלה מבין כי עליו להציע ליו"ר הכנסת לשעבר יולי אדלשטיין תפקיד ראוי. אדלשטיין מעוניין לשוב לראשות הכנסת או להיות חבר כנסת בסיעה - ולא מנהל משא ומתן על תפקיד שר.

הפופולריים