הליכוד באיום לכחול לבן: "חקיקת חוקי נתניהו משמעותה סיום המו"מ"

הליכוד לכחול לבן: חוקי נתניהו יסיימו את המו"מ

לדברי גורמים המעורבים בשיחות, ביום שישי הושגה התקדמות של ממש בעניין חוק הרוטציה, שהיה מכשול מרכזי • הסיפוח לא בקווי היסוד של הממשלה שסוכם עליהם עד כה. ביו"ש מוחים: לא נקבל ממשלה בלי ריבונות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ, בנימין נתניהו
צילום: צילום: תומר נויברג, פלאש 90

המשא ומתן בין הליכוד לכחול לבן על הקמת ממשלה יתחדש הבוקר (ראשון). בכירים בצוות המשא ומתן של הליכוד העבירו איום לכחול לבן לפיו, אם יתחילו לחוקק את החוקים נגד נתניהו - הם יפוצצו באותו הרגע את המשא ומתן לממשלת אחדות ולא יחדשו אותו. לדבריהם, "זה הקו האדום מבחינתנו, התחלת חקיקת חוקי נתניהו משמעותה סיום המשא ומתן לאחדות".

לא ברור מה יעשו בליכוד אם בכחול לבן יסתפקו בצעד סמלי, כמו הנחת החוקים על שולחן הכנסת אבל ללא הצבעה עליהם בפועל. בפעם הקודמת שהליכוד איים לסיים את המשא ומתן - אם מאיר כהן היה ממונה לתפקיד יושב ראש הכנסת - גנץ וכחול לבן לקחו את האיום ברצינות ונמנעו מקידום המהלך.

גורם בכחול לבן אמר אמש כי מבחינתו אפשר לחתום על הסכם. "נראה אם הליכוד יערום קשיים חדשים", הוא הוסיף. לדברי גורמים המעורבים בשיחות, ביום שישי הושגה התקדמות של ממש בעניין חוק הרוטציה, שהיה מכשול מרכזי במשא ומתן.

חבר הכנסת יואב סגלוביץ' ממפלגת יש עתיד אמר הבוקר בריאיון לתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב כי "גנץ עשה סיבוב וירד עם דגל לבן. הוא עשה טעות קשה, הוא פירק תקווה של אנשים במדינה הזאת. זה נראה כמו משא ומתן של גנבים". לדבריו, "יש חשיבות אדירה לכנסת ולפיקוח פרלמנרטי. אנחנו נוודא שהממשלה עושה את עבודתה. עכשיו מתעסקים בפוליטיקה עם עטיפת צלופן של טיפול בקורונה".

בכירים בהתיישבות מוחים: לא מסתמנת החלת ריבונות בממשלת האחדות 

בכירים בהתיישבות מוחים על כך שבקווי היסוד המסתמנים של ממשלת האחדות, לא מופיעה החלת הריבונות על היישובים היהודיים ביהודה, בשומרון ובבקעת הירדן. גורם במערכת הפוליטית אמר כי היסודות היחידים שעליהם סוכם במשא ומתן הם בעניין המאבק בהתפשטות קורונה ובמשבר הכלכלי, וכי ההסכמות בעניין הסיפוח נשארו בעל פה. ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, אמר: "לא נקבל ממשלה בלי ריבונות, מדובר בהזדמנות שאסור לפספס". 

הפופולריים