גנץ: "לא יודע אם תוקם ממשלה, אם ייגזר עלינו נלך לבחירות בראש מורם"

קיפאון במגעים | גנץ: "לא יודע אם תוקם ממשלה"
יעלון קרא ליו"ר כחול לבן להפסיק את המגעים עם רה"מ: "עצור את המשא ומתן המביש" • צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן סיכמו כי יקיימו הידברות טלפונית, בטרם יוחלט אם יקיימו מפגש נוסף ביניהם
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ, 18.02.2020
צילום: צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

יו"ר כחול לבן בני גנץ התייחס היום (שישי) לקיפאון במגעים מול הליכוד: "לא יודע אם תוקם ממשלה, אם ייגזר עלינו נלך לבחירות בראש מורם". על הביקורת שהופנתה כלפיו בנוגע למגעים להקמת ממשלת חירום, השיב גנץ כי "לא הגעתי לפוליטיקה כדי להגיד מה לא ולשבת ביציע, אלא כדי לנווט". במקביל, גנץ שוחח גם עם גורמים בגוש הימין והתלונן על כך שאין התקדמות במשא ומתן. "חבל שנגיע לבחירות רביעיות", אמר לשר הבריאות יעקב ליצמן.

יו"ר תל"ם משה יעלון קרא לגנץ להפסיק את המגעים להקמת ממשלה עם ראש הממשלה בנימין נתניהו: "עצור את המשא ומתן המביש שמתנהל בימים אלה". בפוסט שכתב בחשבון הפייסבוק שלו אמר יעלון כי "בני, ראש ממשלה, ככל הנראה, לא תהיה נוכח קריסתך. אך אתה יכול להיות שותף לקואליציה, או אופוזיציה, שתמשיך את המלחמה בכנופיית הפשע". 

יו"ר תל"ם חזר על ההצעה שהעלה שותפו, יו"ר יש עתיד יאיר לפיד, להמשיך את קיומה של ממשלת החירום לעוד שישה חודשים, עד שיסתיים משבר הקורונה. "הסכמנו בהנהגת כחול לבן שצריך להתגייס למלחמה במגפה, בין אם על ידי הרכבת ממשלת חירום לאומית בראשות בני גנץ, או בסיוע מהאופוזיציה והקפאת המצב הפוליטי", ציין יעלון והוסיף כי "פה בני גנץ קרס והחליט להיכנס לממשלה תחת ראש הכנופיה עם כתבי האישום". 

צוותי המשא ומתן של הליכוד וכחול לבן סיכמו כי יקיימו הידברות טלפונית, בטרם יוחלט אם יקיימו מפגש נוסף ביניהם. אמש הסתיימה פגישת צוותי המשא ומתן אחרי כשמונה שעות, ללא התקדמות משמעותית. הסעיף המרכזי שנותר במחלוקת הוא סעיף הרוטציה, שבו דורשים בליכוד ערובות לכך שבג"ץ לא יוכל לפגוע במעמדו של ראש הממשלה בנימין נתניהו.

ליברמן: על צה"ל לגייס אנשי מילואים שפוטרו או הוצאו לחל"ת

יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן טען היום כי על צה"ל לגייס אנשי מלואים שהפכו למובטלים או שהוצאו לחל"ת בעקבות משבר הקורונה, לתקופה של שלושה חודשים בתנאי קבע. ליברמן הוסיף כי "כך נוכל להקל ולסייע, ולו במעט, לאלו שתרמו ותורמים כל חייהם למען ביטחונה של מדינת ישראל, ותוך כדי הם יעשו שירות אמיתי וחיוני לחברה". יו"ר ישראל ביתנו ושר הביטחון לשעבר הציע כי מגוייסי המילואים יקחו חלק בעבודה שמבצע פיקוד העורף בכל הקשור למאבק בהתפשטות הנגיף, ובפעילות הנוגעת לחזרה לשגרה. 


אמש פורסם בחדשות הערב כי בשל שיעור האבטלה הגבוה בזמן משבר הקורונה, ישנו גידול במספר החיילים המבקשים לחתום קבע. צה"ל זיהה את החיילים הבודדים כזקוקים ביותר לקבע, מאחר שהם לא יכולים לחזור למשפחותיהם בחו"ל או למצוא עבודה בארץ. לכן הוחלט לתת קדימות לבקשות לחתום קבע מצד חיילים בודדים. 

הפופולריים