מחאת הדגלים השחורים: מאות מפגינים ברחבת הבימה

מחאת הדגלים השחורים: מאות מפגינים ברחבת הבימה

המוחים שומרים על מרחק בהתאם להנחיות • דיסקין: נתניהו מחליש את הדמוקרטיה • עוזי ארד: "אין בעולם שר בריאות כל כך נטול הבנה במה שהוא עוסק"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מחאת הדגלים השחורים ברחבת הבימה תל אביב, אפריל 2020
צילום: צילום: מחאת הדגלים השחורים

מאות מפגינים הגיעו הערב (חמישי) לכיכר הבימה בתל אביב כחלק ממחאת הדגלים השחורים נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו. המוחים עומדים במרחק של שני מטר לפי סימונים שבוצעו בשעות האחרונות במקום. במשטרה ציינו שאין הגבלה על כמות המפגינים, בתנאי שנשמר המרחק ביניהם והמוחים עוטים מסיכה. 

ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין נאם בהפגנה ואמר: "בבלפור יושב נאשם בשלושה תיקים פליליים. אלו עבירות שיש עמן קלון. הוא זה שגורם לדמוקרטיה להיחלש. אפס דוגמא אישית. לימין הוא מוכר סיפוח לכחול לבן – ממשלת חירום. שום ערכים ועקרונות למעט אחד – נתניהו לפני הכל". הוא הוסיף: "אני פונה למנהיגי כחול לבן – אל תלכו שולל". 

ראש המטה לביטחון לאומי לשעבר עוזי ארד אמר בהפגנה: ״במקום שהמדינה תהיה ערוכה לקורונה התברר שלא. חוסרים אדירים, פיגור עצום בהיערכות לשעת החירום הזו. ראש הממשלה נושא באחריות לכל זה. הוא היה שר הבריאות במשך שנים. אין בעולם שר בריאות כל כך נטול הבנה במה שהוא עוסק".

מהמשטרה נמסר בתום ההפגנה: "בהתאם לתקנות לשעת חירום וצו בריאות העם כפי שאושרו על ידי הממשלה, יציאה להפגנה הוגדרה כצורך חיוני שיש לאפשר לכל אזרח תוך שמירת הכללים והמגבלות. לכן גם בשעת חירום לאומית זו, משטרת ישראל מאפשרת לכל אדם את חופש הביטוי והמחאה כזכות יסוד דמוקרטית, זאת בגבולות החוק ותוך שמירה על בריאות הציבור. המשטרה פועלת עוד בטרם ההפגנות מול המארגנים וגם במהלכן ככל שנדרש ובכוחות מתוגברים, בכדי להבטיח את קיום התקנות ככל שניתן ותוך הפעלת שיקול דעת מקצועי ומאוזן של מפקדים בשטח".

הפופולריים