"האשכנזים קבעו": הציטוטים מישיבת הממשלה הלילית על התקנות החדשות

"האשכנזים קבעו": הציטוטים מישיבת הממשלה הלילה

אחרי הצהרת ראש הממשלה על החמרת ההגבלות בשביעי של פסח, התכנסו השרים לאשר את ההנחיות. סמוטריץ' תקף: הסגר הוא ישראבלוף והציבור מבין זאת. השר ארדן: אשכנזים כתבו את התקנות לשעת חירום ולא ידעו שהמימונה ממשיכה בחמישי
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
גלעד ארדן
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בישיבת הממשלה שאישרה אמש (שני) את ההגבלות החדשים מתחו השרים ביקורת על ההחלטה להטיל סגר שייגמר באמצע חגיגות המימונה ביום שישי. השר אלקין טען בישיבה כי "הכללים נגמרים ביום חמישי בשיא חג המימונה, ואז יעשו מפגשים משפחתיים". ארדן השיב לו: "אשכנזים כתבו את התקנות ולא ידעו שהמימונה ממשיכה בחמישי". 


כמו כן, ביקורת חריפה נמתחה מכיוונו של שר התחבורה בצלאל סמוטריץ'. הוא הביע תרעומת על דרכי קבלת ההחלטות במשבר, וטען: "הסגר הוא ישראבלוף והציבור מבין את זה".

בדבריו בישיבת הממשלה, התייחס סמוטריץ' להצהרת נתניהו על ההחמרה בהגבלות, שנמסרה לציבור עוד בטרם דנה בה הממשלה. "צועקים סגר סגר כאילו בהחמרות, זה כמו זאב זאב. ראש הממשלה מודיע במסיבת עיתונאים ורק אחר כך השרים צריכים לקבל את ההחלטות", התרעם סמוטריץ'.

בקרב השרים נרשמו חילוקי דעות באשר לעיתוי הסרת הסגר. בהודעת ראש הממשלה נמסר כי הסגר יוסר ביום חמישי בשעה 05:00. השר זאב אלקין ציין כי הסרת הסגר בחמישי בבוקר הינה בשיאה של חגיגת המימונה. השר גלעד ארדן ציין בהומור, שמנסחי התקנה הם "אשכנזים, לכן לא ידעו שהמימונה היא גם ביום חמישי". 

על אף הביקורת שבהסרת הסגר בעיצומו של חג המימונה, השרים אישרו את התקנות כפי שהוצהרו על ידי נתניהו. מי שתמך בהסרת המגבלות בעיצומה של המימונה היה שר האוצר משה כחלון, שהסביר לשרים כי אין קשר בין תקנות החירום עליהם דנו, לבין המימונה. 

 

הפופולריים