נתניהו וגנץ נפגשו: "מתקרבים להסכם"

נתניהו וגנץ נפגשו: "מתקרבים להסכם"

בהודעה משותפת לליכוד ולכחול לבן נאמר כי סוכם שהצוותים ייפגשו שוב בצאת החג בניסיון להגיע להסכמה להקמת ממשלת חירום לאומית
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, בני גנץ
צילום: צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

יו"ר הכנסת בני גנץ, המחזיק במנדט להקמת הממשלה, נפגש הבוקר (שלישי) עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. בתום הפגישה הוציאו הליכוד וכחול לבן הודעה משותפת בה נאמר כי צוותי המשא ומתן של שתי המפלגות סיכמו להיפגש שוב בצאת החג בניסיון להגיע להסכמה להקמת ממשלת חירום לאומית. לדברי גורמים המעורבים במשא ומתן, הצדדים מתקרבים ומקווים לסיום וישנה התקדמות ברוב הסוגיות שעל הפרק, אך הם הוסיפו כי "בלי הכול אין כלום".

אמש דיווחו הצדדים על "התקדמות משמעותית" במגעים להקמת ממשלת חירום לאומית. הסימן המרכזי להתקרבות הצדדים היה הגשת בקשה משותפת לנשיא המדינה להארכת המנדט של גנץ ב-48 שעות נוספות, שנעתר לבקשה לפני שיעביר את המנדט לכנסת. אם הצדדים לא יגיעו להסכמה בזמן זה, שמורה להם האפשרות לבקש מהנשיא הארכה נוספת. 

חבר הכנסת משה יעלון מיש עתיד-תל"ם תקף את בני גנץ וכתב: "נשיא המדינה נמנע מלהטיל את הרכבת הממשלה על נאשם עם שלושה כתבי אישום חמורים. הנאשם נתניהו חושש מבג״ץ, שימנע מנאשם להרכיב ממשלה. מי עוזר לנתניהו לעקוף את הנשיא ואת בג״ץ? בני גנץ. שקיבל מנדט כדי להלחם בשחיתות ולחזק את שלטון החוק. גם המגפה לא מכסה על המעילה באמון ועל הבושה"

אתמול, בסיומו של יום רווי בסחרירים והודעות לתקשורת, נשא גנץ דברים בשידור חי טען כי "הקמתי את הכוח הפוליטי הגדול ביותר, שלוש פעמים נתניהו לא הצליח להקים ממשלה. קיבלתי מכם את המנדט לא להתקפל מול לחצים וגידופים. שלוש פעמים השיטה הזו לא הצליחה. אני ממליץ שאף אחד לא ימשיך לנסות אותי".

לאחר שגנץ הודיע כי ישא דברים ב-20:30, לשכת ראש הממשלה הודיע שנתניהו ימסור הצהרה עוד קודם לכן. רובה של הצהרת נתניהו עסקה בהתמודדות עם משבר הקורונה, אולם בדבריו שילב נתניהו מסר לגנץ:  "אנחנו משקיעים מאמצים גדולים, כולל הערב, כדי להקים ממשלת אחדות. גם אם זה לא יקרה עד חצות, אנחנו נוסיף לעשות כל מאמץ כדי להשיג את האחדות".

הפופולריים