נתניהו וגנץ נפגשו: "התקדמות משמעותית במגעים"

נתניהו וגנץ נפגשו: "התקדמות משמעותית במגעים"

בעקבות בקשה משותפת של השניים: ריבלין האריך ביומיים את המנדט להרכבת ממשלה, השניים צפויים להיפגש שוב בבוקר • בהצהרה הערב, יו"ר כחול לבן פנה לנתניהו: צריך ממשלת אחדות, זה רגע האמת. ההיסטוריה לא תסלח למי שיברח
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נתניהו גנץ
צילום: צילום: נועם ריבקין פנטון, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויושב ראש כחול לבן בני גנץ נועדו הלילה (שלישי) במעונו של ראש הממשלה בירושלים במאמץ להגיע להסכם על הקמת ממשלה. בתום פגישתם נמסרה הודעה משותפת לכחול לבן ולליכוד, שלפיה "חלה התקדמות משמעותית במגעים לממשלת חירום לאומית. הצדדים קבעו להיפגש שוב מחר בבוקר בנוכחות צוותי המשא ומתן".

בחצות תם מועד המנדט של יושב ראש כחול לבן להקים ממשלה, אך נשיא המדינה ראובן ריבלין האריך את המנדט עד יום רביעי הקרוב בחצות - בעקבות בקשה משותפת של נתניהו וגנץ. 


מוקדם יותר נשא גנץ יו"ר כחול לבן הצהרה. "מי שרואה את עצמו מנהיג את המדינה והעם חייב להוכיח שהוא עשוי מפלדה ויכול לעמוד מול כל אתגר, לחץ ואיום", אמר גנץ. "הקמתי את הכוח הפוליטי הגדול ביותר, שלוש פעמים נתניהו לא הצליח להקים ממשלה. קיבלתי מכם את המנדט לא להתקפל מול לחצים וגידופים. שלוש פעמים השיטה הזו לא הצליחה. אני ממליץ שאף אחד לא ימשיך לנסות אותי".

יו"ר כחול לבן הוסיף: "לקחתי סיכונים פוליטיים. לא רציתי שכחול לבן תתפרק, חבריי בחרו לעשות זאת, ולא נרתעתי, כי ישראל לפני הכל. מצב החירום שנכפה על העולם כולו ועל מדינת ישראל לא מאפשר לאף מנהיג לעצום עיניים ולהתעסק באגו של עצמו".

גנץ אמר כי "אנחנו במלחמה קשה - מתים, מובטלים ומאות אלפי משפחות מבוצרות בבונקרים שלהם. בשעה זו אף אחד לא יטיף לי על פוליטיקה, ואף אחד לא יזיז אותי מילימטר מהאמונה העמוקה שלי שישראל לפני הכל".

גנץ אמר כי "ישראל זקוקה לממשלת אחדות באופן מיידי. חבריי ואני עשינו פשרות כדי לשרת את ישראל למנוע בחירות במציאות הקשה. נתניהו יודע שאנחנו שותפים הגונים ולא נתפשר על שמירה על הדמוקרטיה. זה חשוב תמיד ובטח בשעת משבר".

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד הגיב לנאום גנץ: "ממשלת חירום אינה ממשלה מנופחת, בזבזנית ומבישה של 34 שרים. לאנשים אין מה לאכול והם מחלקים לעצמם כיסאות ומשרדים. מי שמדבר על תחושת חירום לא יכול להשאיר את ליצמן במשרד הבריאות, לוותר על משרד האוצר ולהיכנע כניעה ללא תנאי לראש ממשלה עם שלושה כתבי אישום חמורים שמנסה לפרק את הדמוקרטיה הישראלית".

השתתפו בהכנת הידיעה: יערה שפירא, יואב קרקובסקי ומיכאל שמש

הפופולריים