באישון לילה: הכנסת אישרה את הגדלת תקציב 2020 לצורך טיפול בקורונה

הכנסת אישרה את הגדלת תקציב 2020 לטיפול בנגיף

62 חברי כנסת תמכו בתיקון החוק בקריאה השלישית, מתוכם שלושה חברי הרשימה המשותפת. חברי סיעת ימינה נעדרו מההצבעה והממשלה התקשתה לגייס את 61 חברי הכנסת הנדרשים ולכן ההצבעה התעכבה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מליאת הכנסת ה-21
צילום: נעם ריבקין-פנטון, פלאש 90

הכנסת אישרה הלילה (שלישי) בקריאה שנייה ושלישית את התיקון לחוק יסוד משק המדינה שיאפשר לממשלה להגדיל את הוצאותיה בשנת הכספים הנוכחית כדי לתקצב את הטיפול במשבר קורונה. 62 חברי כנסת תמכו בהצעה ובהם שלושה מחברי הרשימה המשותפת, שבלעדיהם לא היה אפשר לאשר את התיקון. חברי סיעת ימינה נעדרו מההצבעה ולכן התקשתה הממשלה לגייס את 61 חברי הכנסת הנדרשים לאישור תיקון של חוק יסוד. 

יו"ר ועדת הכספים הזמנית חבר הכנסת עודד פורר אמר כי "המטרה לתת לממשלה את היכולת לתקצב את הצרכים בתקופת משבר קורונה. לא הסכמנו לוותר על יכולת הכנסת לפקח על הממשלה והעובדה שזו לא תהיה מסגרת תקציבית בלתי מוגבלת, כל שינוי יובא לאישור ועדת הכספים".

חבר הכנסת אחמד טיבי התייחס להצבעה ואמר כי "מתברר שבסופו של יום כשצריך לקבל הכרעה גורלית אנושית, אנחנו ברשימה המשותפת בחרנו לראשונה להצביע בעד הצעת חוק שממשלת ישראל מביאה לכנסת". טיבי הוסיף כי "עד לפני שעה לא היו בבניין 61 ח"כים, בלעדינו החוק לא יעבור. יש אנשים שנשארו לישון בבית ואנשים שנשארו פה כדי לעבוד".

הפופולריים