בדרך לממשלה? עמיר פרץ מפרק את העבודה-מרצ

בדרך לממשלה? עמיר פרץ מפרק את העבודה-מרצ

מטרת הפירוק: כניסה לממשלת נתניהו החמישית. ליו"ר העבודה מיועד תיק הכלכלה • יו"ר מרצ הגיב: "עמיר פרץ קובר את מפלגת העבודה קבורת חמור" • לדברי מעורבים במשא ומתן לממשלת אחדות: בליכוד הציעו הקפאת מצב בעניין הסיפוח לארבעה חודשים
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
עמיר פרץ וניצן הורוביץ
צילום: צילום: פלאש 90

יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ הודיע הערב (שבת) ליו"ר מרצ ניצן הורוביץ על סיום האיחוד בין המפלגות. בעבודה העבירו הערב בקשה לוועדה המסדרת לצורך פירוק הסיעה המשותפת בכנסת ה-23. מטרת הפירוק: כניסה לממשלת נתניהו החמישית. כשליו"ר העבודה מיועד תיק הכלכלה. 

יו"ר מרצ הגיב: "עמיר פרץ קובר את מפלגת העבודה קבורת חמור. פרץ ושמולי מועלים באמונם של מאות אלפי בוחרים, ומזדחלים כאחרוני העסקנים לזרועות הנאשם מבלפור עבור ג׳וב בממשלת ימין". בהמשך הוסיף הורוביץ כי "ההתחייבות שלא לשבת תחת הנאשם נתניהו הייתה גם הבסיס לחיבור עם מרצ. פרץ הפר את ההתחייבות הזו, תוך יריקה בפרצופם של כל אלה שנתנו בו אמון".

חברת הכנסת ממרצ תמר זנדברג התייחסה גם כן להחלטה: "עמיר פרץ סיים קריירה פוליטית מכובדת כאופורטוניסט ונוכל, ויירשם ככזה בספרי ההיסטוריה. פרץ רימה את הבוחרים, רימה את מרצ ורכב על גבי השמאל הישראלי לעבר ג׳וב עלוב בממשלה בזויה". זנדברג קראה לחברת הכנסת מרב מיכאלי מהעבודה להצטרף למפלגתה. 

באמצע חודש ינואר אושר האיחוד בין העבודה-גשר ומרצ, לקראת הבחירות. בפועל, השילוב בין השלושה הביא לשבעה מנדטים בקלפי. בתחילת חודש מארס הודיעה אורלי לוי-אבקסיס, יו"ר גשר, כי היא מתנגדת לממשלת מיעוט, ואינה מחוייבת עוד לחיבור עם מרצ. בהמשלך הגישה בקשה להתפצל מהסיעה.

מגעים לאחדות: בליכוד הציעו את הקפאת המצב בעניין הסיפוח לארבעה חודשים

לדברי מעורבים במשא ומתן לממשלת אחדות: בליכוד הציעו הקפאת מצב בעניין הסיפוח לארבעה חודשים, שבמהלכם לא יוכלו לקדם החלת ריבונות ביהודה ושומרון. ההצעה מגיעה דווקא בזמן שנמתחת על הליכטד ביקורת ממפלגת ימינה. בכחול לבן, רוצים הקפאה לפרק זמן ארוך יותר. גורם בליכוד אמר לכאן חדשות: איומי ימינה הם מהגורמים להקשחת עמדות בכחול לבן בעניין הסיפוח. במפלגתו של שר הביטחון נפתלי בנט לא הגיבו לאמירה.


הפופולריים