נתניהו וגנץ נפגשו היום והודיעו: "הושגו הבנות והתקדמויות"

נתניהו וגנץ נפגשו: "הושגו הבנות והתקדמויות"

יו"ר כחול לבן: "רק ממשלת חירום לאומית תוציא את ישראל מהבוץ הכלכלי שמחכה לכולנו אחרי שנתגבר על נגיף הקורונה" • יעלון: "הזוג שבחר לזחול לממשלה מושחתת וכושלת, כבר לומד על בשרו את מה שהזהרנו אותם מפניו"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בני גנץ בנימין נתניהו
צילום: צילום: תומר נויברג, יונתן זינדל, פלאש 90

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויושב ראש הכנסת בני גנץ שוחחו היום (שישי) בטלפון על מנת לקדם את המשא ומתן להקמת ממשלת חירום לאומית, כך נמסר הערב בהודעה משותפת של הליכוד וכחול לבן. על פי ההודעה בשיחה הושגו הבנות והתקדמויות. נתניהו וגנץ הנחו את צוותי המשא ומתן של המפלגות לנסות ולהביא בהקדם האפשרי לסיכומים שיאפשרו הסכם קואליציוני.

הערב התייחס גנץ בדף הפייסבוק שלו למשא ומתן הקואליציוני. לדבריו, מפלגתו הגיעה להסכמות עם הליכוד ברוב הנושאים שיבטיחו בראש ובראשונה את שמירת החוק ואת שלטון החוק. גנץ הוסיף כי רוב הדברים הבשילו לכדי סיכום, אבל ישנם מספר נושאים מהותיים וקריטיים שנמצאים בדיונים. "כולם מבינים שרק ממשלת חירום לאומית תציל את ישראל ותוציא אותה מהבוץ הכלכלי שמחכה לכולנו אחרי שנתגבר על נגיף הקורונה", כתב גנץ.


מוקדם יותר יצא גנץ מביתו ושוחח עם פעילי כחול לבן שבאו להפגין תמיכה במהלכיו. הוא ביקש להתייחס "באהבה וכבוד" לפעילי המפלגה שהפגינו נגדו מצדו השני של הרחוב, "כי הם מייצגים דרך שאני הלכתי והובלתי בה, אבל הדרך הזאת פגשה סיטואציה שלא הייתה כדוגמתה בישראל ובעולם במאה האחרונה".

בהודעה שפרסם היום חבר הכנסת משה יעלון מסיעת יש עתיד-תל"ם, כתב יעלון כי "הדבר האחרון שבוחרי כחול לבן ציפו מאיתנו כשהצביעו עבורנו היה שנהיה חלק מחורבן הדמוקרטיה, שבמו ידינו נציל את הנאשם נתניהו ממשפט ושנהפוך בדיוק למי שבאנו להחליף. הוא הוסיף כי הצורך בממשלת חרום ובאחדות נוכח מגפת קורונה "לא מכסה על ההתפרקות של בני וגבי מכל אלה". "הזוג שבחר לזחול לממשלה מושחתת וכושלת, כבר לומד על בשרו את מה שהזהרנו אותם מפניו", כתב יעלון.

הפופולריים