בימינה מאיימים: אם נתניהו יפרק את הבלוק נקדם חוקים למלחמה בשחיתות

ימינה: אם בלוק הימין יפורק נקדם מלחמה בשחיתות

בכירים בליכוד בתגובה: ההודעה המבישה מוכיחה שעבור ג'ובים הם מוכנים לחבור לרשימה המשותפת ולשמאל הקיצוני • בליכוד ובכחול לבן מדווחים על משא ומתן פרודוקטיבי היום, ובכחול לבן מדברים על חתימה על הסכם תוך כמה שעות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
נפתלי בנט ובנימין נתניהו
צילום: צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

על רקע המגעים המתקדמים בין הליכוד לכחול לבן בדרך לממשלת אחדות, במפלגת ימינה ממשיכים להביע התנגדות לדרך שבה מתנהל המשא ומתן, והערב (חמישי) אף שיגרו איום לעבר ראש הממשלה בנימין נתניהו. מטעם המפלגה נמסר כי ייתכן שיקדמו חקיקה נגד שחיתות: "ימינה תקדם את ערכיה בממשלה או בכנסת - ארץ ישראל, תיקון מערכת המשפט, זהותה היהודית של המדינה, שוק חופשי, מלחמה בשחיתות ועוד. מי שיהיה חתום על פירוק הבלוק הוא נתניהו".


עוד נמסר מימינה כי "אנחנו לא חלק ממשחק הכיסאות של נתניהו וגנץ. כבר שבוע שנתניהו מנהל את המשא ומתן לבד, בלי לשתף את שותפיו בשנה האחרונה. אם נתניהו מכר את כל מה שחשוב לימין, אין לנו שום כוונה להיות עלה תאנה בממשלת שמאל בראשותו שמוכרת את תיק המשפטים, מחסלת את הריבונות, מבטלת את חוק קמיניץ ועוד".

בכירים בליכוד מסרו בתגובה: "ההודעה המבישה של ימינה מוכיחה שעבור ג'ובים הם מוכנים לחבור לרשימה המשותפת ולשמאל הקיצוני כדי להפיל את ראש הממשלה נתניהו, בניגוד מוחלט להבטחתם לבוחריהם ובניגוד לבחירת מצביעי המחנה הלאומי".

מוקדם יותר אמרו גורמים בליכוד על המחלוקת עם ימינה כי הבעיה עם המפלגה זו היריבות הפנימית בתוכה: "לא ייתכן שכל אחת מהמפלגות החרדיות מקבלות שני שרים, ובימינה דורשים שלושה. הצענו להם תיק גדול ותיק קטן, אבל הם מנסים ללחוץ על הליכוד כדי לפתור משברים אצלם".


במקביל, בליכוד ובכחול לבן מדווחים על משא ומתן פרודוקטיבי היום, ובכחול לבן מדברים על חתימה על הסכם תוך כמה שעות. כך פורסם היום בחדשות הערב בכאן 11. המחלוקת העיקרית בין הצדדים היא סוגיית סיפוח שטחים ביהודה ושומרון, וח"כ גבי אשכנזי מכחול לבן מנסה לגבש פתרון בעניין. בכחול לבן גם אמרו לכאן חדשות כי יהיו מוכנים לשלם בנדיבות על קבלת תיק החינוך.

הפופולריים