כחול לבן לא מתנגדים למינוי רגב לביטחון פנים

כחול לבן לא מתנגדים למינוי רגב לביטחון פנים

כמו כן, במפלגתו של בני גנץ יסכימו למינוי יריב לוין ליו"ר הכנסת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מירי רגב, אוגוסט 2019
צילום: צילום: דוד כהן, פלאש 90

המגעים להרכבת ממשלת נתניהו-גנץ: בכחול לבן של בני גנץ לא מתנגדים למינויה של מירי רגב לשרה לביטחון פנים ולמינויו של השר יריב לוין לתפקיד יושב ראש הכנסת. גורם המעורב במשא ומתן הקואליציוני אמר היום: "אנחנו לא קובעים להם והם לא קובעים לנו". גורם בכחול לבן הוסיף בעניין האפשרות לוויתור על תיק החוץ מול הליכוד: רק תמורת יו"ר הכנסת הם יקבלו את תיק החוץ". אמש דווח כי בין שתי המפלגות סוכם כי יולי אדלשטיין לא ימשיך בתפקיד יו"ר הכנסת לאחר שסרב למלא אחר פסיקת בגץ בשל מה שהגדיר כ"התנגדות מצפונית".

חברת הכנסת אורית פרקש-הכהן מכחול לבן אמרה בריאיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב כי גנץ שכנע אותה להצטרף וכי היא הולכת איתו: "הייתי מהתומכים בממשלת אחדות כבר בסיבוב השני. הרעיון שלנו זה להיכנס לממשלה ולעסוק רק במשבר הקורונה.  מי שאמר שהמנטרה של כחול לבן זה 'רק לא ביבי', אלה היו הליכוד. הוכחנו שהמנטרה שלנו זה 'ישראל לפני הכול'".

השופט בדימוס מצא: נחרד מהאפשרות שלוין ימונה ליו"ר הכנסת

שופט בית המשפט העליון בדימוס אליהו מצא נחרד מן האפשרות שיריב לוין ימונה ליושב ראש הכנסת, ואומר כי מדובר בהעמקת התהום בין הרשות המחוקקת לרשות השופטת, ובצעד לא רצוי – הן ציבורית, הן חוקתית.

בראיון לאסתי פרז בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב אמר השופט מצא שהיה המשנה לנשיא בית המשפט העליון כי יש למנות לתפקיד אדם ראוי, ולא מישהו שיש לו סדר יום הרסני כל כך כלפי רשויות אכיפת החוק. לדבריו, "אפשר שיושב הכנסת לשעבר אדלשטיין היה נוהג אחרת בשבוע שעבר בעניין צו בג"ץ אלמלא העידוד של יריב לוין שנהג בעניין הזה כמסית ומדיח".

הפופולריים