נתניהו: הצעתי לגנץ רוטציה של שנה וחצי כל אחד, מתחייב לעזוב בזמן

נתניהו: הצעתי לגנץ רוטציה של שנה וחצי כל אחד

"גנץ, קבל את ההצעה", קרא רה"מ ליו"ר כחול לבן בריאיון לחדשות 12. בליכוד הסכימו גם על רוטציה על התיקים הבכירים בממשלה: האוצר, חוץ ויו"ר הכנסת. גנץ בתגובה: "מי שרוצה אחדות לא עובד עם אולטימטומים, ובטח שלא פוגע בדמוקרטיה ובאזרחים"
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, 11.02.20 ובני גנץ, 04.02.20
צילום: צילום: פלאש 90

ברקע משבר הקורונה, ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (שבת) כי הציע ליו"ר כחול לבן בני גנץ הקמת ממשלת אחדות, שבה תהיה רוטציה על ראשות הממשלה וכל אחד יכהן למשך שנה וחצי. בריאיון לחדשות 12 אמר נתניהו כי אם גנץ יקבל את הצעתו - הוא מתחייב לעזוב את התפקיד בזמן: "גנץ, קבל את ההצעה. ישראל לפני הכול, לא לפיד לפני הכול".

בליכוד הסכימו גם על רוטציה על תיקי הממשלה הבכירים - האוצר וחוץ, וכן על תפקיד יו"ר הכנסת. מנגד, בכחול לבן אומרים כי במהלך סוף השבוע היה נתק מוחלט בין הצדדים, כך דווח הערב בחדשות השבת בכאן 11.


בתגובה לדברים של נתניהו הערב, צייץ גנץ: "מי שרוצה אחדות לא עובד עם אולטימטומים, לא משתמש בהדלפות מגמתיות ובטח שלא פוגע בדמוקרטיה ובאזרחים ומשתק את כנסת ישראל".

מספר 2 בכחול לבן יאיר לפיד הגיב אף הוא לדברים וצייץ בתגובה: "באמצע משבר לאומי ובריאותי יושב ראש הממשלה בטלוויזיה ומשקר ומכפיש ללא הרף. להבדיל ממנו לא ארד לרמה הזו. איומי הסרק של נתניהו לא מרשימים אותנו, גם לא 'ההסכם בסמסים' שלא היה ולא נברא. בשבוע הבא נבחר יו״ר חדש לכנסת ונפעיל את הבית כדי להילחם בקורונה לטובת האזרחים. זה הדבר היחיד שחשוב עכשיו".

בכחול לבן שואפים בשלב ראשון להקים ארבע ועדות: כספים, חוץ וביטחון, טיפול בקורונה ומיגור האלימות במגזר הערבי. אלא שבגוש השמאל-מרכז כבר החלו ויכוחים על הרכבן. בישראל ביתנו רוצים את ראשות ועדת הכספים, גורמים ברשימה המשותפת אומרים שיתנגדו.


הפופולריים