המו"מ לממשלת אחדות: כחול לבן דורשים את תיקי הביטחון, המשפטים ותיקים נוספים

המו"מ לממשלת אחדות: התיקים שדורשת כחול לבן
במפלגתו של גנץ דורשים חמישה תיקים, כדי לקבל שליטה על כל מה שנוגע למערכת אכיפת החוק. בליכוד הסכימו לדרישת תיק הביטחון, אך עדיין יש מחלוקות רבות בין המפלגות. נתניהו עוקב מקרוב אחרי המגעים
author author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
בנימין נתניהו, בני גנץ
צילום: צילום: יונתן זינדל, תומר נויברג, פלאש 90

המשא ומתן הקואליציוני להקמת ממשלת אחדות בין הליכוד וכחול לבן נמשך גם היום (רביעי) כשעדיין ישנן חילוקי דעות על כהונתו של בנימין נתניהו כראש הממשלה, וחלוקת התיקים. ב"חדשות הערב" בכאן 11 פורסמה רשימת התיקים שדרשה מפלגתו של בני גנץ בתמורה לכניסה לממשלה. מדובר בתיקי הביטחון, החוץ, ביטחון הפנים, המשפטים והתרבות. 

בכחול לבן רוצים בעצם לקבל שליטה מוחלטת בכל מה שנוגע למערכת אכיפת החוק. בשלב זה של המשא ומתן הליכוד הסכים לתת את תיק הביטחון לגבי אשכנזי. עם זאת, שאר הדברים עדיין במחלוקת - כולל נושא כהונתו של נתניהו. את שיחות המשא ומתן מנהל נתניהו מקרוב, לאורך היום הוא נפגש עם השר יריב לוין לעדכונים שוטפים בנושא. 

אתמול פורסם בכאן רשת ב, שבנוסף לתיק המשפטים דורשים בחול לבן גם סעיף "זכות וטו בענייני משפט" - שקובע שעל כל החלטה שנוגעת למערכת המשפטית, תהיה לכחול לבן זכות וטו בנוגע אליה.

חבר הכנסת אלון שוסטר מכחול לבן אמר בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה", בכאן רשת אמר שוסטר כי סיעתו תעמוד על כך "שהדמוקרטיה הישראלית, הפרדת הרשויות וחיזוק שומרי הסף במערכת המשפט יהיו חלק בלתי נפרד ממערך החירום הלאומי לצד המאבק הקשה בקורונה". 

בליכוד מוכנים לקבל את דרישת "זכות הווטו", אך מתנגדים להעברת תיק המשפטים. השר זאב אלקין אמר לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" כי יש משא ומתן אך קשה לנהל אותו בצורה כנה, כשבמקביל הצד השני מנסה לקדם הליכים חד צדדים בכנסת ולקדם חוקים נגד ראש הממשלה ולהגביל באופן אנטי דמוקרטי את היכולת שלו להיות ראש ממשלה".

 

הפופולריים