ח"כ לוי אבקסיס הגישה בקשה להתפצל לסיעה נפרדת

ח"כ לוי אבקסיס הגישה בקשה להתפצל לסיעה נפרדת

יו"ר גשר וחברת האיחוד העבודה-גשר-מרצ הגישה את הבקשה על רקע סירובה לתמוך בממשלה בראשות גנץ בתמיכת הרשימה המשותפת
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
אורלי לוי אבקסיס
צילום: רועי אלימה, פלאש 90

חברת הכנסת אורלי לוי אבקסיס מהעבודה-גשר-מרצ הגישה ליו"ר הכנסת היום (שלישי) בקשה להתפצל לסיעה נפרדת.

לפני כמה ימים לוי-אבקסיס ביקשה מנשיא המדינה לאפשר לה להמליץ על המועמד להרכבת הממשלה בנפרד מנציגי העבודה ומרצ. במכתב ששיגרה לבית הנשיא כתבה לוי-אבקסיס כי היא מבקשת לשמור לה את הזכות להמליץ על מועמד מטעם "גשר" באופן עצמאי. בנוסף כתבה בטוויטר כי "שום תירוץ לא יצדיק עמידה מן הצד בשעת חירום זו. זהו צו השעה וצריך לכונן ממשלת חירום לאומית".

 

 

יום לפני בקשתה מהנשיא, אמר יו"ר העבודה-גשר-מרצ, עמיר פרץ כי הוא בקשר עם לוי-אבקסיס וכי הוא "עדיין מקווה להגיע לתיאום איתה, אני מגנה את האיומים על חייה. לא אתמוך בממשלת ימין צרה בראשות נתניהו, ואני מציע לסיעה להודיע על תמיכתה בגנץ בפני הנשיא".

בשבוע שעבר, הבהירה לוי-אבקסיס בחשבון פייסבוק שלה כי היא מתנגדת לממשלת מיעוט ואינה מחויבת עוד לחיבור עם מרצ. "לנוכח ההתפתחויות הפוליטיות האחרונות, כאשר לנגד עינינו מופרים נורמות ועקרונות בסיסיים, ברצוני להבהיר כי לא אתמוך בממשלה הנשענת על בל"ד והרשימה המשותפת ואינני רואה עצמי מחויבת עוד לשותפות עם מפלגת מרצ, שנכפתה עליי ועל עמיר פרץ שותפי, בלחץ גורמים רבים בראשם כחול לבן. אמרתי זאת לפני הבחירות ואני אומרת זאת אחריהן".

חברתה למפלגה, ח"כ תמר זנדברג תקפה את לוי-אבקסיס בריאיון לאסף ליברמן וקלמן ליבסקינד, ואמרה כי "לאורלי לוי אין מנדט לגנוב את הקולות של אנשי השמאל, שהצביעו למפלגה בידיעה שהיא כזו". "היא התבלבלה כנראה, זו לא המפלגה של ליברמן, אם מישהו מאיתנו היה מעלה על דעתו שזה מה שיקרה, החיבור לא היה יוצא לפועל", הוסיפה זנדברג. "לא יעלה על הדעת פשוט לגנוב את המנדט של אנשי השמאל ולהעניק אותו על מגש של כסף לימין, זו אחת המעילות הגדולות ביותר שאני זוכרת", אמרה זנדברג.

בתוך כך, בתחילת החודש פורסם בתוכנית "כאן הערב" בכאן רשת ב כי בליכוד החליטו לנסות ולפעול מול לוי-אבקסיס, ולזנוח כרגע את שאר חברי הכנסת שסומנו כאופציות לעריקה. זאת בניסיון להביא אותה לגוש הימין חרדים. הסיבה למהלך קשורה בכך שהיא מגיעה מבית ימני, וגם לאור העובדה שהיא נחשבת לסיעה בפני עצמה שיכולה לבוא לבד וללא מגבלות - כך לפחות מאמינים בליכוד.

הפופולריים