המעקב אחר אזרחים | מחטף? "טענות מופרכות"

המעקב אחר אזרחים | מחטף? "טענות מופרכות"

המשנים ליועמ"ש מגנים על המהלך: הטענות שהקשר פוליטי – לא נכונות
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
טלפון אנונימי
צילום: צילום אילוסטרציה: pixabay

"כל האמירות על מחטף ובאישון ליל זה מופרך" - המשנים ליועץ המשפטי לממשלה, רז נזרי ודינה זילבר, הגיבו היום (שלישי) לביקורת נגד המהלך לאישור תקנות שעת חירום הלילה, תקנות שיאפשרו לשב"כ ולמשטרה לעקוב אחר חולי קורונה והנדרשים לבידוד. 

מגפת קורונה: ההנחיות, המספרים ומסלולי החולים - לכל העדכונים בעמוד הטלגרם של כאן חדשות

"מדובר בעבודה יסודית במשך תקופה מתוך הסתכלות והבנה של גודל האירוע – אנחנו מבינים את המשמעות של איכון ומעקב ושהשב"כ מעורב אבל מצד שני זה גם אירוע אחר ברמה העולמית", אמר נזרי. "כשמשרד הבריאות מסביר בשיקולים רפואיים ובריאות של כל אחד ואחת, הבנו שאין ברירה אבל עמדנו על הצורה הכי מינימלית והכי פחות פוגענית שתשיג את המטרה. הזכות לפרטיות חשובה ביותר אבל גם הזכות לחיים".

האזינו לריאיון עם רז נזרי בכאן רשת ב

"כך גם לגבי הטענות כאילו הקשר פוליטי – לא נכונות", המשיך נזרי. "היוזמה היתה של משרד הבריאות, והישיבות בעניין היו מהיסודיות ביותר שהיו אי פעם בישיבות הממשלה. דיון רציני וגם רהמ וגם השרים לא הקלו ראש במשמעות".

זילבר הוסיפה כי "הפגיעה בזכויות היא לתכלית ראויה ובצורה מידתית". השניים אמרו עוד כי למרות דברי רה"מ אתמול, שלפיהם הכוונה תהיה שהמהלך יתאפשר לשלושים יום, הם הגבילו את הדרישה ל-14 יום בתקווה שעד אז הכנסת תתחיל לעבוד ותוכל לפקח כנדרש על המהלכים".


השניים הבהירו כי השב"כ לא מעביר את המידע למשטרה, אלא הוא מעביר למשרד הבריאות. "מה שכן, ברגע שמשרד הבריאות מעביר את המידע לחולה ואומר לו אתה בבידוד, הוא נכנס לרשימת המבודדים, ולרשימה הזאת למשטרה יש גישה", הוסיף נזרי. 

"בלילה השב"כ ביקש להתחיל לבצע את המהלכים של איכון הניידים של חולי הקורונה - וקיבל", אמר עוד נזרי.

הפופולריים