היועמ"ש ומ"מ מפכ"ל המשטרה: נפעל נגד ההסתה ברשת

היועמ"ש ומ"מ מפכ"ל המשטרה: נפעל נגד הסתה ברשת

בצל האיומים נגד גנץ, השניים הודיעו כי לא תהיה סובלנות כלפי התבטאות שכוללת איומים או הסתה לאלימות אך הדגישו כי לא לא ניתן לפעול נגד כל התבטאות קשה
author KAN11.Web.Components.TextItem.AuthorItemModel
מוטי כהן ואביחי מנדלבליט מ"מ המפכ"ל והיועמ"ש היועץ המשפטי לממשלה
צילום: פלאש 90

בצל האיומים נגד יושב ראש כחול לבן בני גנץ: היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ומ"מ מפכ"ל המשטרה מוטי כהן שוחחו היום (ראשון) אודות הפרסומים השונים המופצים בימים האחרונים, בין היתר, ברשתות החברתיות והודיעו כי הם מתייחסים בחומרה רבה לכל פרסום שכולל איומים או הסתה לאלימות.

השניים הוסיפו כי הם מחויבים לפעול בשיתוף פעולה בין גופי אכיפת החוק כדי להביא ל"טיפול מהיר, אפקטיבי ונחוש בביטויים המעלים חשד לעבירה פלילית של איומים או הסתה לאלימות".

בכחול לבן פנו אתמול לקצין הכנסת והציגו דוגמאות להסתה נגד יו"ר המפלגה גנץ, ברשתות החברתיות. עקב כך הוחלט לתגבר את האבטחה סביבו. במייל הוצגו שש דוגמאות שונות מתאריכים שונים שנכתבו על ידי אנשים שונים. גנץ עצמו צייץ דוגמה אחת שבה נכתב "צריך לרצוח את גנץ בכיכר רבין ולצרף אותו לרבין". מעל הכיתוב, כתב גנץ "נתניהו, עצור את ההסתה הפרועה. אל תגיד שלא ידעת".

בתוך כך, גם חבר הכנסת אחמד טיבי אמר בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בכאן רשת ב כי בימים האחרונים הוא וחבריו מוצפים באיומים ברצח: "מאז שראש הממשלה שם איקס על הרשימה המשותפת אנחנו מקבלים איומים ברצח. היום התרענו מפני האפשרות של התנקשות פוליטית".

הפופולריים